Znaczną część spotkania poświęcono na opowiedzenie o optymalnych wzorcach współpracy, a także wskazano najlepsze przykłady dotychczas zrealizowanych pomysłów.

W panelu dyskusyjnym moderowanym przez  Pawła Widawskiego, CEO FinTech Poland, wzięli udział:

– Kamila Wincenciak – Head of Innovation and Fintech Department, Alior Bank SA

– Anna Kościuczuk – Innovation Expert, PZU Innovation Lab

– Piotr Szczepanik – Enterprise Channel Manager, Microsoft

– Jędrzej Małolepszy – Founder, BillTech

Kolejny meetup Ekosystemu Fintech Poland

Meetup był również doskonałą okazją na podsumowania już 5. edycji programu akceleracyjnego Alior Banku – RBL_START. Podczas spotkania nagrodzono zwycięzców programu. Pierwszy, to szwedzki Dreams Technology umożliwiający tworzenie celów oszczędnościowych w oparciu o behawiorystykę i psychologię.

Dzięki proponowanemu rozwiązaniu określone plany mogą stać się angażujące emocjonalnie, a w konsekwencji łatwiejsze do zrealizowania. Doceniono również firmę Cashbene, która łączy płatności internetowe z uproszczonym procesem zakupowym, wzbogaconym o  system cashbackowy. W efekcie, konsument dokonując zakupu w sklepie internetowym, otrzymuje zwrot części środków na konto.

Partnerami meetupu byli: Alior Bank oraz partnerzy strategiczni FinTech Poland Ecosystem – PKO Bank Polski, Mastercard i BLIK.

FinTech Poland Ecosystem to inicjatywa mająca na celu zwiększenie konkurencyjności i internacjonalizacji polskiego rynku innowacji finansowych poprzez podejmowanie wspólnych inicjatyw, tworzenie standardów rynkowych, prowadzenie dialogu regulacyjnego na poziomie krajowym i europejskim oraz wspólne identyfikowanie barier i szans rozwojowych. Interakcje między uczestnikami rynku gwarantować będą wspólnie organizowane konferencje, meet’upy i wspólna praca w grupach roboczych. Partnerem medialnym Ekosystemu jest Fintek.pl.