Webinar odbędzie się 12 kwietnia o godzinie 10:30.  Spotkanie jest nieodpłatnie, uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja. Fintek.pl jest partnerem medialnym wydarzenia. Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny można znaleźć pod tym linkiem.

BNPL – regulacje prawne i związane z nimi perspektywy rozwoju

Podczas webinaru mec. Maciej Raczyński, radca prawny oraz Aleksander Wasiak, associate przybliżą zagadnienia jak m.in. nadzór nad działalnością dostawców BNPL i stawiane przed nimi wymogi formalne. W ramach spotkania zostaną zaprezentowane także alternatywne modele regulacyjne.

Eksperci omówią również nadchodzące zmiany w prawie. Przypominamy, trwają prace nad tzw. ustawą antylichwiarską, która może wpłynąć na działalność firm oferujących usługi BNPL w reżimie kredytu konsumenckiego. Jednym z jej kluczowych rozwiązań jest obowiązek ustalenia i weryfikacji zdolności kredytowej.

Płatności odroczone to gorący trend w e-commerce. Badanie przeprowadzone na zlecenie marki Mokka wskazuje, że zarówno w sklepach online, jak i stacjonarnych z usługą BNPL regularnie płaci już co 10. Polak. Na polskim rynku płatności odroczone oferowane są przez zagraniczne fintechy jak Klarna, jak też przez lokalnych dostawców typu Allegro Pay.