Czym zajmuje się ThinAir Water? Jest to startup biotechnologiczny, który zajmuje się „odzyskiwaniem” wody z atmosfery. Interesująca technologia może być przydatna w strefach miejskich (nie tylko pustynnych), ale także w przemyśle.

O tytuł zwycięzcy infoShare Startup Contest ubiegały się przez kilka miesięcy startupy z blisko 50 krajów. Wygrana przypadła firmie – ThinAir Water. Chociaż w finale starało się o nią aż 5 firm: Magentiq Eye, Biolumo, FinAi, Afforest4Future i ThinAir Water, tylko jedna z nich przekonała do siebie jurorów i wygrała nagrodę pieniężną, ufundowaną przez Miasto Gdańsk. Drugie miejsce przypadło firmie Biolumo, a trzecie Magentiq Eye.

20 tysięcy Euro podczas infoShare Startup Contest to zaledwie początek dla Thin Air. Zwycięski startup, jak wszystkie obecne podczas infoShare, może teraz liczyć na zainteresowanie ze strony ponad 150 europejskich inwestorów obecnych na konferencji. Indywidualne spotkania z inwestorami odbywały się w formule speed dating. W tym roku odbyło się 1280 takich rozmów.

– Za nami już 5 edycji konkursu infoShare Startup Contest. Mimo to, z każdą kolejną czujemy taką samą radość i satysfakcję patrząc, jak zwyciężają coraz ciekawsze pomysły. W imieniu całego zespołu infoShare gratuluję ThinAir Water nagrody i gorąco wierzę w to, że ich rewolucyjne rozwiązanie odniesie wielki sukces – mówi Grzegorz Borowski, CEO Fundacji Infoshare.

InfoShare to największa konferencja technologiczna w tym regionie Europy. Berze w niej udział ponad 7 tysięcy uczestników, 150 panelistów i pół tysiąca startupów.

/Informacja zewnętrzna