– Oferta Banku BGŻ BNP Paribas skierowana do obywateli Ukrainy jest naturalną odpowiedzią na coraz liczniejszą grupę osób zza wschodniej granicy w Polsce, są oni naszymi potencjalnymi klientami. Propozycja Banku ma na celu ułatwienie im funkcjonowania w sferze finansów w Polsce. Odpowiadamy na potrzeby osób, które chcą skorzystać z podstawowych produktów i usług bankowych – mówi Maciej Chlebowski, dyrektor Dep. Zarządzania Sprzedażą w Banku BGŻ BNP Paribas.

– Bank BGŻ BNP Paribas wprowadził już szereg ułatwień dla obywateli Ukrainy, którzy zdecydowali się pozostać w naszym kraju. W 2018 roku pójdziemy jednak o krok dalej, jako pierwszy Bank w Polsce udostępnimy możliwość założenia rachunku w Banku BNP Paribas na terenie Ukrainy – podkreśla Maciej Chlebowski.

Czytaj także: BGŻ BNP Paribas zaprasza startupy z branży automotive i e-commerce

Duże ułatwienia dla obywateli Ukrainy

W Banku BGŻ BNP Paribas obywatele Ukrainy mogą w łatwy sposób założyć Konto Optymalne i Maksymalne. Zasady, stworzono z myślą o klientach, którzy cenią sobie przejrzyste i proste rozwiązania w bankowości. Do założenia rachunku potrzebny jest bowiem tylko jeden dokument – paszport zagraniczny lub karta pobytu. Zaletą posiadania rachunku Optymalnego i Maksymalnego są korzystne cenowo przelewy realizowane do Banków w Grupie BNP Paribas, m. in. do UkrSibbank.

Dla klientów z Ukrainy, Bank BGŻ BNP Paribas przygotował także dedykowaną stronę www oraz materiały reklamowe w języku ukraińskim. Do wybranych placówek Banku, zostały wysłane kolorowe ulotki w języku ukraińskim dotyczące Konta Optymalnego. W Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Gdańsku Bank BGŻ BNP Paribas uruchomił również oddziały międzynarodowe, gdzie klienci przyjeżdzający zza wschodniej granicy mogą porozmawiać z doradcą po ukraińsku lub rosyjsku. Ponadto, w przypadku trudności językowych Bank zapewnia także wsparcie oferując dedykowaną infolinię dostępną w języku ukraińskim i rosyjskim.

Czytaj także: Strona internetowa Banku Pocztowego dostępna w języku ukraińskim

Pracownicy Banku BGŻ BNP Paribas wspierają dzieci z Ukrainy

Bank BGŻ BNP Paribas skupia się również na działaniach mających na celu wsparcie dzieci z Ukrainy, które na skutek wojny straciły swoich najbliższych. Pracownicy z Obszaru Sprzedaży Detalicznej i Biznesowej Banku BGŻ BNP Paribas wspierają inicjatywy Domu Ukraińskiego. W ramach działań pracownicy-wolontariusze dwukrotnie zorganizowali Kawiarenki Ukraińskie w Centrali Banku.

Środki, które uzbierano w ramach Kawiarenki są przekazywane na dwutygodniowe obozy dla dzieci, które straciły rodziny podczas wojny. Każdy taki pobyt to niezapomniane doświadczenie dla uczestników, dzieci poznają polską kulturę, kuchnię, i historię oraz zawierają przyjaźnie z miejscowymi mieszkańcami. W grudniu 2017 roku dzięki pracownikom Banku zaangażowanym w organizację Kawiarenki udało się zebrać ponad 6 tys. zł w ciągu dwóch godzin. Od dwóch lat przed świętami Bożego Narodzenia pracownicy centrali zbierają zabawki dla dzieci, w 2017 roku do akcji przystąpiły również oddziały Banku, co pozwoliło na obdarowanie prezentami dużo większej grupy dzieci z Ukrainy.