Partner serwisu Visa dla biznesu

Oficjalnie: Bank Millennium przejął Euro Bank

Fintek
Fintek
#Millennium
Opublikowano: 31 maja 2019, 17:17 Aktualizacja: 31 maja 2019, 17:21

Bank Millennium sfinalizował przejęcie Euro Banku za łączną kwotę 1 833 mln złotych. Transakcja przyniesie Bankowi Millennium 1,4 mln nowych użytkowników, co pozwoli im osiągnąć szóstą pozycję pod względem liczby klientów detalicznych w Polsce.

Oficjalnie: Bank Millennium przejął Euro Bank

Akwizycja była możliwa po uzyskaniu wymaganych zgód KNF i UOKiK. Bank Millennium przejął 99,8% akcji Euro Banku, czego efektem jest zmiana właścicielska. Co ważne nie wymaga to od klientów Millennium ani Euro Banku żadnych dodatkowych działań. Wszystkie umowy pozostają bez zmian.

Euro Bank znika z rynku. Co to oznacza dla klientów?

– Ostateczna cena nabycia nadal będzie podlegać korekcie zgodnie z mechanizmem ustalonym w umowie nabycia akcji Euro Banku. Dodatkowo Millennium spłacił finansowanie uprzywilejowane udzielone Euro Bankowi przez Société Générale w kwocie około 3 800 mln zł. Spłatę tę oraz kupno Euro Banku Bank Millennium sfinansował bez pozyskania dodatkowych kapitałów własnych – podaje bank w komunikacie.

Co Millennium planuje na resztę 2019 roku? W czerwcu nowa Rada Nadzorcza Euro Banku powoła nowy Zarząd, który będzie obowiązywał do dnia fuzji prawnej. Z kolei Bank Millennium złoży w KNF wniosek o połączenie banków z głównymi założeniami planu fuzji. Fuzja prawna ma nastąpić we wrześniu, co oznacza, że banki staną się jednym podmiotem prawnym pod marką Bank Millennium.

Migracja klientów rozpocznie się w listopadzie 2019 roku. Wtedy będziemy świadkami fuzji operacyjnej i początku codziennego funkcjonowania połączonych banków ze wspólną ofertą produktową i obsługą klientów w jednym systemie informatycznym.

W 2019 roku zysk netto Banku Millennium wyniósł 791 mln złotych i był najwyższy w historii. Liczba aktywnych klientów banków przekroczyła 1,8 mln osób, a co kwartał przybywa ich około 60 tysięcy. Dzięki fuzji Millennium będzie zajmował siódme miejsce na rynku pod względem wartości aktywów, depozytów i kredytów – ze szczególnie silną pozycją w obszarze kredytów konsumenckich.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

oficjalnie-bank-millennium-przejal-euro-bank