Partner serwisu Visa dla biznesu

Ograniczenia w komunikacji zbiorowej? Fintechy od biletów mogą mieć problem

Fintek
Fintek
#Koronawirus
Opublikowano: 24 marca 2020, 19:51 Aktualizacja: 25 marca 2020, 11:49

Od jutra wchodzą szczególne ograniczenia związane z wyjściem z domu. Gospodarka w zasadzie stanęła – ludzie pracują zdalnie, ograniczają podróże i wyjazdy do miasta. Duże problemy mogą mieć fintechy, które oferują możliwość zakupu biletów i wnoszenia opłat parkingowych za pomocą aplikacji mobilnych.

Autobusy

Fintek.pl dowiedział się, że ograniczenia związane z #zostanwdomu mogą mieć poważne konsekwencja dla fintechów oferujących zakupy biletów komunikacyjnych oraz wnoszenia opłat parkingowych za pomocą aplikacji mobilnych.

Pustki w autobusach i tramwajach

Pustki w autobusach i tramwajach oraz mocno ograniczony ruch samochodowy to fakt. Gołym okiem widać, że sprzedaż biletów komunikacyjnych siadła. Z danych statystycznych warszawskiej komunikacji miejskiej wynika, że liczba pasażerów zmniejszyła się nawet o 80% względem normalnego okresu.

To bardzo zła wiadomość dla fintechów, które oferowały możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej za pomocą aplikacji mobilnych. To biznes budowany latami, który dzisiaj prawdopodobnie mierzy się z problemami, których nikt nie mógł przewidzieć. Ich przetrwanie teraz zależy od tego, czy uda im się zdywersyfikować biznes (np. zakupy kodów do gier) oraz od tego, jak długo potrwa pandemia.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

ograniczenia-w-komunikacji-zbiorowej-fintechy-od-biletow-moga-miec-problem