Webinar poprowadzą Joanna Mamczur, co-founderka Fizen oraz Maciej Kostro, XS2A Services Global Owner w ING Banku. Spotkanie odbędzie się w czwartek 28 kwietnia. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 14:00. Zapisywać można się pod tym linkiem: bit.ly/3xIqxJB. Gorąco polecamy!

Kilka słów o potencjale otwartej bankowości

Otwarta bankowość i dyrektywa PSD2 to dwa ważne zagadnienia z punktu widzenia branży FinTech. W Polsce tego typu usługi oferowane są głównie przez banki i na razie nie osiągnęły jeszcze spektakularnego sukcesu. Potencjał jest jednak ogromny, dlatego warto dowiedzieć się jakie konkretnie przewagi i korzyści może oznaczać korzystanie z open bankingu. W związku z tym serdecznie zapraszamy do udziału w webinarze Fizen.

W trakcie webinaru eksperci odpowiedzą na następujące pytania:

  • Jak technologia wpływa na skalowanie usług biznesowych?
  • Jaka przyszłość czeka rynek usług finansowych i branż z nim powiązanych?
  • Jaka jest zależność między regulacjami PSD2, a pojawieniem się nowych usług?
  • Jakie są dalsze plany rozwoju tego obszaru w kierunku “open finance” i dalej “open data”?
  • Jakie są potencjalne zagrożenia versus możliwości płynące z tych rozwiązań?
  • I najważniejsze – jak zmiany te wpływają na skalowanie biznesu ‘open banking’ oraz jak zacząć wdrażać tę innowację w struktury firmowe?

W trakcie spotkania przedstawione zostaną najważniejsze informacje dla fintechów, platform e-commerce i instytucji finansowych. Eksperci podpowiedzą jak działać w tym obszarze w ciągu kilku najbliższych lat. Webinar odbędzie się na platformie ClickMeeting, a udział w nim jest bezpłatny. Spotkanie potrwa od godziny 14:00 do 15:00.

W dyskusji udział weźmie między innymi Maciej Kostro, XS2A Services Global Owner w ING Banku. Odpowiada on za utrzymanie i rozwój usług dostępu do rachunków bankowych (wprowadzonych przez dyrektywę PSD2) na wszystkich rynkach europejskich, na których obecny jest bank ING. Zaangażowany w szereg międzynarodowych inicjatyw, m.in. the Berlin Group openFinance API Framework, SPAA access scheme i inne.

Związany z sektorem bankowym od prawie dwudziestu lat, w latach 2017-2020 w Związku Banków Polskich odpowiadał za opracowanie i opublikowanie PolishAPI – standardu dostępu do rachunków bankowych na rynku polskim, pełnił także funkcję sekretarza Rady Bankowości Elektronicznej.