Partner serwisu Visa dla biznesu

Opera zajmie się fintechem w Europie. Przejmują spółkę Pocosys

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 28 stycznia 2020, 14:44 Aktualizacja: 29 stycznia 2020, 10:06

Opera Limited, twórca przeglądarek internetowych, przejmuje estońską spółkę Pocosys. Firma posiada licencję instytucji płatniczej i świadczy usługi finansowe na terenie Unii Europejskiej.

Opera zajmie się fintechem w Europie. Przejmują spółkę Pocosys

Dzięki temu, po Göteborgu w Szwecji, Tallinn stanie się drugim europejskim hubem Opery w zakresie usług fintechowych. Dzięki przejęciu Pocosys, Opera zamierza pozyskać nowe możliwości i umiejętności, które pozwolą na stworzenie synergii pomiędzy przeglądarkami a przedsiębiorstwami fintechowymi – czytamy w komunikacie.

Twórcy przeglądarki Opera przejmują firmę Pocosys

Założona w 2015 roku firma Pocosys tworzy nowoczesne technologie bankowe dla firm z branży finansowej. Wcześniej firma udostępniała licencje na  swoje oprogramowania finansowe firmom w Japonii, Ghanie oraz Wielkiej Brytanii. W 2019 roku Pocosys znalazła się w pierwszej trójce najlepszych firm technologicznych w Estonii w rankingu stworzonym przez wiodącą estońską gazetę biznesową Äripäev.

Warunki rynkowe w europejskim sektorze finansowym i fintechowym gwałtownie się zmieniają. Otwarta bankowość umożliwia od niedawna zewnętrznym programistom na tworzenie rozwiązań i aplikacji dla instytucji finansowych. Rynek otwiera się również na nowe banki oraz metody płatności, co sprawia, że możliwe jest dostarczanie nowych i lepszych usług.

Proces przejęcia Pocosys został sfinalizowany 17 stycznia, natomiast Opera nawiązała stosunki handlowe z Pocopay w oczekiwaniu na drugie zamknięcie transakcji, które nastąpi po zatwierdzeniu jej przez Estoński Urząd Nadzoru Finansowego (FSA).


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

opera-zajmie-fintechem-europie-pocosys