Partner serwisu Visa dla biznesu

Operator kantoru internetowego trafił na listę ostrzeżeń KNF

Fintek
Fintek
#KNF
Opublikowano: 29 października 2019, 12:49 Aktualizacja: 29 października 2019, 12:50

Dzisiaj na listę ostrzeżeń publicznych wpisano nowy podmiot – spółkę Ingensum, która jest operatorem serwisu topFX.pl służącego do wymiany walut online.

UKNF skierował do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Mokotów zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 150 ust. 1 ustawy o usługach płatniczych, który dotyczy nieuprawnionej działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych np. przyjmowanie płatności bez licencji lub w zakresie wydawania pieniądza elektronicznego.

Ingensum jest operatorem kantoru internetowego topFX.pl. Firma oferuje również przelewy walutowe za pośrednictwem innej spółki z grupy „GLOBALtransfer.pl”.

Na listę ostrzeżeń publicznych KNF trafiają spółki, co do których Urząd ma podejrzenie, że działają niezgodnie z obowiązującymi przepisami, a tym samym – korzystanie z ich usług może wiązać się z negatywnymi konsekwencjami dla klientów. Pełną listę ostrzeżeń publicznych KNF można znaleźć tutaj. Zdarza się, że podmioty wpisane na listę ostrzeżeń, po przeprowadzeniu postępowania i podjęciu działań naprawczych, są z niej usuwane.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

operator-kantoru-internetowego-trafil-na-liste-ostrzezen-knf