Jak uniknąć zbędnych opłat za parkowanie? Teraz możesz włączyć usługę lokalizacji w ustawieniach telefonu – gdy zauważymy, że już nie parkujesz na wybranym wcześniej parkingu, przypomnimy Ci o zakończeniu opłaty za parkowanie – czytamy w komunikacie PKO BP.

Aplikacja IKO od PKO BP przypomni o wyłączeniu płatności za parkowanie

Nowość jest dostępna w wersji IKO na Androida i iOS. Dzięki usłudze geolokalizacji aplikacji przypomina kierowcy o wyłączeniu opłaty za parkowanie po opuszczeniu parkingu. Aby skorzystać z nowego rozwiązania konieczne jest włączenie usługi lokalizacji w ustawieniach telefonu.

PKO Bank Polski udostępnił płatności za parkowanie w aplikacji IKO w 2019 roku. Rozwiązanie we współpracy z fintechem moBiLET – podobnie jak możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej. Za pomocą IKO można opłacać parkowanie między innymi w takich dużych miastach jak Warszawa, Kraków, Katowice, Gdańsk czy Poznań.

W 2020 roku klienci logowali się do aplikacji IKO ponad 1,1 mld razy. To około 40% wszystkich logowań do IKO od momentu powstania aplikacji. Bank stopniowo rozwija apkę, dodając do niej nowe funkcje – coraz większą popularnością cieszy się między innymi asystent głosowy w IKO, a klienci PKO BP przeprowadzili w sumie już ponad 1 mln rozmów z bankową sztuczną inteligencją.

/RT