Orange Bank wystartował 3 lata temu, skupiając swoją działalność tylko na klientach indywidualnych. Teraz akwizycja Anytime pozwoli telekomowi na rozszerzenie swojej oferty także na sektor małych i średnich przedsiębiorstw.

Orange Bank przejmuje challenger bank Anytime

Anytime to francuski challenger bank, który oferuje konta firmowe, zarządzanie płatnościami i wydatkami oraz systemy do obsługi faktur. Współpraca z Orange pozwoli fintechowi na udostępnienie produktów pożyczkowych i ubezpieczeniowych.  Anytime jest rentowny od 2018 roku.

Orange Bank posiada obecnie około 1 mln klientów i działa w 100% online. Do 2025 roku telekom planuje ekspansje swoich usług bankowych do innych europejskich krajów. Na razie poza Francją Orange Bank jest dostępny tylko w Hiszpanii. Firma kusi nowych klientów między innymi niższymi cenami rachunków telefonicznych.

Czy Orange Bank wystartuje także w Polsce? Nie można tego wykluczyć. Francuski telekom prowadził już eksperyment z oferowaniem usług finansowych nad Wisłą – chodzi o projekt Orange Finanse. Współpraca miedzy spółką a mBankiem zakończyła się jednak w 2018 roku.

Wtedy też prezes Orange Polska,  Jean-Francois Fallacher mówił, że firma planuje rozpoczęcie sprzedaży usług bankowych w Polsce w 2021 roku.