Partner serwisu Visa dla biznesu

Orange Polska wprowadza karty eSIM. Tylko dla posiadaczy iPhone’ów

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
#iPhone
Opublikowano: 17 grudnia 2018, 09:56 Aktualizacja: 2 września 2019, 11:15

Orange Polska dotrzymuje słowa i wprowadza na polski rynek eSIM, czyli elektroniczną wersję karty SIM dla urządzeń mobilnych. Na początek będzie można ją zainstalować na trzech modelach smartfonów i korzystać tak samo, jak z tradycyjnej karty. eSIM jest dostępna dla najnowszych iPhone’ów XS, XS Max i XR.

Orange Polska wprowadza karty eSIM. Na razie tylko dla posiadaczy nowych iPhone'ów

Takie wdrożenie było zapowiadane już we wrześniu bieżącego roku. eSIM to wbudowany czip, który jest na stałe wmontowany w urządzenie. Nie da się go przenieść do innego smartfona, ale można na nim korzystać z usług różnych operatorów. Teraz Orange Polska zapewnia, że sukcesywnie będzie rozszerzać listę urządzeń, na których będzie możliwa instalacja eSIM.

eSIM – jak to działa?

Przypomnijmy, że o eSIM zrobiło się głośno właśnie we wrześniu, kiedy to Apple zaprezentowało nowe iPhone’y. Wprowadzono w nich funkcję dual SIM, a żeby z niej skorzystać jedna z kart musiała być wbudowana w smartfonie – czyli musiała być kartą eSIM.

zobacz ofertę apple

Sam proces instalacji jest prosty – wystarczy zeskanować kod QR otrzymany od Orange. Na jednym smartfonie może jednocześnie znajdować się kilka kart eSIM. Z usługi mogą skorzystać klienci abonamentowi, usług na kartę, a także klienci biznesowi.

Klienci indywidualni korzystający z abonamentu komórkowego mogą zdecydować się na zakup karty eSIM przy wyborze nowego planu komórkowego, zarówno podczas wizyty w salonie, poprzez infolinię, a także przez Internet. Wymienić swoją tradycyjną kartę na eSIM mogą również użytkownicy ofert prepaid oraz Orange dla Firm. Pierwsze pięć wymian w miesiącu jest bezpłatne, każda kolejna kosztuje 25 zł. Wymiany można dokonać w salonie, poprzez infolinię oraz poprzez serwis Mój Orange na stronie internetowej, a w takiej sytuacji klient otrzyma niezbędny kod QR poprzez e-mail lub zostanie on wyświetlony na ekranie.

To dopiero początek…

Wdrożenie eSIM na smartfonach to pierwszy etap wprowadzania usługi w Orange. W drugim, planowanym na początku 2019 roku, dodana zostanie możliwość korzystania z karty eSIM na smartwatchach, a w przyszłości także na innych urządzeniach mobilnych.

A co z innymi operatorami? Na razie nie wiadomo. Głos w temacie zabrała tylko sieć Play, która na razie nie zamierza wprowadzać eSIM.  Na polskim rynku wciąż jest stosunkowo mało najnowszych iPhone’ów i Apple Watchy, więc wdrażanie tego rozwiązania nie koniecznie musi się opłacić. Poza tym karta SIM wbudowana w smartfonie pozwala klientom na łatwiejszą zmianę operatora… Więcej na temat eSIM można przeczytać tutaj.

PRZEJDŹ DO SKLEPU APPLE I CIESZ SIĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘTEM


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

orange-polska-wprowadza-karty-esim-tylko-posiadaczy-iphoneow