Orlen poinformował, że wprowadza nowy system płatności na swoich stajach benzynowych. Orlen Pay – bo tak będzie nazywać się nowa aplikacja, umożliwi zapłacenie za paliwo z poziomu smartfona. Ma przynieść koncernowi zyski, a klientom szybkość i wygodę w tankowaniu samochodów. O sprawie informuje serwis Money.pl.

Orlen znów umożliwia zapłatę za paliwo smartfonem

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o aplikacji JustDrive, która pojawiła się na rynku niespodziewanie i równie szybko z niego zniknęła. Mowa o aplikacji stworzonej przez PKN Orlen i ITMAGINATION, która miała umożliwiać szybką i prostą zapłatę za paliwo za pomocą telefonu. Klienci, którzy początkowo byli bardzo zadowoleni z aplikacji, zaledwie chwilę później nie mogli z niej skorzystać. Dlaczego? PKN Orlen wypowiedziało umowę o współpracy z twórcami JustDrive, z powodu nieprzestrzegania ustalonych w niej zasad. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Potencjał w aplikacji był, było też zainteresowanie ze strony klientów koncernu – dlatego firma postanowiła znów wejść na rynek z aplikacją, tym razem o nazwie Orlen Pay. Cały system działa podobnie, jak jego poprzednik. Kierowca podjeżdża na stację paliw, tankuje samochód, a za wszystko płaci swoim smartfonem, bez konieczności wysiadania z auta i udania się do kasy.

Testy nowej aplikacji wciąż trwają, a biorą w nich udział sami pracownicy Orlenu. Wdrożenie aplikacji dla wszystkich klientów sieci paliw planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku. To, co wyróżnia Orlen Pay, to fakt, że będą mogli z niego korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni – nie było to możliwe w aplikacji JustDrive. Aplikację będzie można sparować z kartą płatniczą.