Partner serwisu Visa dla biznesu

Orlen Pay – zapłać za paliwo smartfonem

Asia Stankiewicz
Asia Stankiewicz
Opublikowano: 14 maja 2018, 12:12 Aktualizacja: 14 maja 2018, 16:16

Orlen wprowadza aplikację, za pomocą której zapłacisz na stacji benzynowej za paliwo. Nowy system płatności dostępny będzie pod nazwą Orlen Pay. Czy tym razem obejdzie się bez problemów?

Orlen wprowadza zapłatę za paliwo smartfonem

Orlen poinformował, że wprowadza nowy system płatności na swoich stajach benzynowych. Orlen Pay – bo tak będzie nazywać się nowa aplikacja, umożliwi zapłacenie za paliwo z poziomu smartfona. Ma przynieść koncernowi zyski, a klientom szybkość i wygodę w tankowaniu samochodów. O sprawie informuje serwis Money.pl.

Orlen znów umożliwia zapłatę za paliwo smartfonem

Kilka miesięcy temu pisaliśmy o aplikacji JustDrive, która pojawiła się na rynku niespodziewanie i równie szybko z niego zniknęła. Mowa o aplikacji stworzonej przez PKN Orlen i ITMAGINATION, która miała umożliwiać szybką i prostą zapłatę za paliwo za pomocą telefonu. Klienci, którzy początkowo byli bardzo zadowoleni z aplikacji, zaledwie chwilę później nie mogli z niej skorzystać. Dlaczego? PKN Orlen wypowiedziało umowę o współpracy z twórcami JustDrive, z powodu nieprzestrzegania ustalonych w niej zasad. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Potencjał w aplikacji był, było też zainteresowanie ze strony klientów koncernu – dlatego firma postanowiła znów wejść na rynek z aplikacją, tym razem o nazwie Orlen Pay. Cały system działa podobnie, jak jego poprzednik. Kierowca podjeżdża na stację paliw, tankuje samochód, a za wszystko płaci swoim smartfonem, bez konieczności wysiadania z auta i udania się do kasy.

Testy nowej aplikacji wciąż trwają, a biorą w nich udział sami pracownicy Orlenu. Wdrożenie aplikacji dla wszystkich klientów sieci paliw planowane jest na trzeci kwartał 2018 roku. To, co wyróżnia Orlen Pay, to fakt, że będą mogli z niego korzystać zarówno przedsiębiorcy, jak i klienci indywidualni – nie było to możliwe w aplikacji JustDrive. Aplikację będzie można sparować z kartą płatniczą.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

orlen-pay-zaplac-za-paliwo-smartfonem