OTB Ventures osiągnęło rekordowo wysoki poziom pierwszego zamknięcia, gromadząc już 140 mln euro z planowanych 150 mln EUR. Warto podkreślić, że 45 mln euro pochodzi z programu InvestEU. Program ten to nowa inicjatywa, wspierająca inwestycje w całej Europie – zgodnie z priorytetami polityki UE, w tym założeń Europejskiego Zielonego Ładu i transformacji cyfrowej.

OTB Ventures z nowym funduszem inwestującym w fintechy

Nowy kapitał OTB zamierza wykorzystać inwestując w innowacyjne firmy technologiczne z 4 sektorów. To automatyzacja i sztuczna inteligencja w przedsiębiorstwach, technologie kosmiczne, fintech oraz cyberbezpieczeństwo. Na celowniku są w szczególności rozwiązania ukierunkowane na wsparcie ochrony klimatu.

– Europejski sektor deeptech kwitnie i jest coraz bardziej doceniany przez inwestorów z całego świata. OTB Fund II ma przed sobą ambitne zadanie aktywnego towarzyszenia rozwojowi firm z branży deeptech w procesie osiągania przez nie dojrzałości rynkowej. Jesteśmy gotowi na współpracę z wyjątkowymi founderami działającymi w Europie i to już na wczesnym etapie ich biznesowej podróży – komentuje Marcin Hejka, współzałożyciel i partner zarządzający OTB Ventures.

Łącznie, w ramach I i II funduszu, OTB Ventures będzie miał pod zarządzaniem ponad 300 mln EUR. OTB Ventures koncentruje się na obszarze DeepTech w Europie, inwestując w zaawansowane technologicznie startupy we wczesnym stadium wzrostu. Fundusz ma za sobą inwestycje m.in. w platformę SettleMint, spółkę ICEYE i litewski fintech kevin.