iPhone X

To nie przypadek, że dzisiejsza konferencja odbyła się w Steve Jobs Theater – nowy smartfon z nadgryzionym jabłkiem jest jubileuszowy, bo jego premiera następuje równo 10 lat po tym, gdy Steve Jobs po raz pierwszy zaszokował świat. Czy nowy iPhone X też szokuje? Oceńcie sami. Oprócz „dziesiątki” Tim Cook i spółka pokazali iPhone’a 8 i 8 plus.

Czytaj także: Apple nieufne wobec biometrii? Nowa funkcja w iOS 11

iPhone X – obyło się bez zaskoczeń

Zgodnie z przewidywaniami iPhone X nie posiada funkcji Touch ID. Została ona zastąpiona przez Face ID, czyli rozpoznawanie twarzy. I to nie byle jakie – jubileuszowy iPhone potrafi rozpoznać twarz użytkownika pod różnym kątem i przede wszystkim rozpoznaje głębie. Mówiąc najprościej, przystawiając do ekranu zdjęcie właściciela telefonu nie odblokujecie.

sprawdź ofertę apple

Face ID skanuje cały obszar twarzy użytkownika, dlatego jeżeli ktoś zgoli brodę, zmieni fryzurę, albo założy okulary, to również będzie w stanie odblokować swojego smartfona. Rozpoznawanie twarzy może też posłużyć do autoryzacji płatności za pomocą Apple Pay.

Nowy iPhone ma ekran o przekątnej 5,8 cala (czyli niecałe 15 cm), a obudowa jest częściowo wykonana ze szkła (tylna część) co pozwoli na ładowanie z podstawką. X działa na procesorze A11 Bionic i posiada 3GB pamięci RAM. Oczywiście w nowym smartfonie od Apple będzie dostępna funkcja bezprzewodowego ładowania dzięki zastosowaniu technologii Qi.

iPhone X - nowe funkcje.

Wyświetlacz pokrywa niemal cały przód urządzenia. Apple swój nowy wyświetlacz nazwało Super Retina i został on wykonany w technologii OLED (lepszym od dotychczasowej LCD). Rozdzielczość to 2436 na 1125 pikseli, a gęstość pikseli to rekordowe dla Apple 458 ppi.

Na tylną część obudowy trafiły dwa aparaty o rozdzielczości 12 MP, które posiadają podwójną optyczną stabilizacje obrazu. Ciekawą funkcją będą też Animoji, czyli nowa generacja emotikon. Dzięki skanowaniu twarzy użytkownika iPhone X będzie w stanie tworzyć spersonalizowane emotki na podstawie naszego nastroju. Będziemy mogli wysyłać je znajomym zastępując domyślne „buźki”.

A co z ceną? Ta jest niższa niż pierwotnie zapowiadano, ponieważ plotki mówiły o bazowej cenie nawet 1200 USD. iPhone X będzie jednak dostępny od „zaledwie” 999 USD. W polskich sklepach ceny wersji 64 GB zaczynają się od 4979 zł – wersja 64 GB. Natomiast wersja 256 GB to wydatek rzędu 5729 zł. iPhone X będzie dostępny w sklepach już od 3 listopada, a zamówienia można składać od 27 października.

PRZEJDŹ DO SKLEPU APPLE I CIESZ SIĘ NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SPRZĘTEM