Partner serwisu Visa dla biznesu

Paczkomaty InPostu debiutują w Austrii

Fintek
Fintek
#e-commerce
Opublikowano: 26 lutego 2020, 18:21 Aktualizacja: 26 lutego 2020, 18:22

InPost uruchomił pierwsze Paczkomaty w austriackim Salzburgu. W czerwcu 2019 roku InPost wygrał przetarg na dostawę maszyn dla miasta i zawarł umowę z Salzburg AG. Do 2024 roku firma dostarczy do 1000 Paczkomatów w rejon Salzburga.

Paczkomaty InPostu debiutują w Austrii

Na ulicach Salzburga stoją najnowsze modele Paczkomatów NEW FM. InPost wspiera austriackiego partnera w zakresie know-how i usług posprzedażowych, odpowiada także za bieżący serwis maszyn – czytamy w komunikacie.

InPost udostępnia Paczkomaty w Salzburgu

Austria nie jest jedynym rynkiem, na którym pojawiły się urządzenia InPost – w poprzednich latach Paczkomaty zostały dostarczone także operatorom w takich krajach, jak: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Estonia, Litwa, Łotwa, Czechy, Słowacja, Słowenia, Islandia, Irlandia, Kanada, Kolumbia, Brazylia i Australia.

W listopadzie 2019 roku InPost zawarł bezpośrednią umowę na obsługę dostaw i zamówień z AliExpress, globalną platformą z Grupy Alibaba. Klienci platformy mogą odebrać przesyłki z Chin w Paczkomatach InPost w całej Polsce. Taka opcja dostawy jest dostępna bezpośrednio na stronach AliExpress podczas dokonywania zakupu, tak jak w polskich sklepach internetowych.

InPost udostępnił także nowe rozwiązanie pozwalające na zarządzanie Paczkomatem i swoją skrytką z poziomu aplikacji. Od teraz przy jednym Paczkomacie przesyłki będzie mogło odbierać wiele osób na raz. Z InPost można skontaktować się teraz także za pomocą Google Asystenta. Rozmowę zaczyna się od wywołania bota o nazwie ChatBot Mat frazą „Porozmawiaj z InPost”. Klienci mogą zapytać między innymi o status przesyłki, najbliższy Paczkomat, a także nowość – numer do kuriera. Ten sam bot jest dostępny także na Messengerze, wraz ze wszystkimi swoimi funkcjonalnościami.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

paczkomaty-inpostu-debiutuja-w-austrii