Paidy powstało w Japonii w 2014 roku. Firma do tej pory zebrała ponad 220 mln dolarów od inwestorów, do kórych należy m.in. Mizuho Bank, Sumiotomo Mitsui Banking Corporation, Goldman Sachs Japan, czy Visa. W ostatniej rundzie inwestycyjnej do tego grona dołączył PayPal Ventures.

Podobne rozwiązanie do Paidy oferuje m.in. GoCardless czy EzyPay. Magia rozwiązania polega na prostocie, która zdejmuje z użytkownika konieczność rejestrowania w każdym sklepie internetowym, tudzież podawania danych karty kredytowej. Do tego dochodzi odroczona płatność, która umożliwia zakupy bez konieczności angażowania własnych środków – jest to szczególnie przydatne, gdy klient nie jest zdecydowany na dany towar (np. w odzieżówce i butach ponad 50%) i istnieje duże prawdopodobieństwo zwrotu do sklepu.

Uwaga, film w języku japońskim:)

„Japońskie Twisto”

Paidy umożliwia dokonanie zakupów w sklepach internetowych bez karty kredytowej w ramach tzw. płatności odroczonych. Klient po zarejestrowaniu w serwisie klienci mogą dokonać zakupów uwierzytelniając je kodem SMS, który otrzymują przy każdej płatności na ich rachunek. Po miesiącu mogą spłacić wszystkie zakupy za pomocą jednego przelewu bankowego.

Paidy planuje zainwestować – a jakże – w dalszy rozwój bazy użytkowników, która do końca 2020 roku ma wynieść 11 mln klientów. Rozwiązanie Paidy bardzo przypomina płatności odroczone znane również w polskim e-commerce, można wręcz napisać, że jest to takie „japońskie Twisto”, które niedawno uruchomiło aplikację z kartą wielowalutową.