Osoby współpracujące z bankiem BNP Paribas na zasadzie kontraktu będą podpisywać umowy przy wykorzystaniu Platformy Autenti. W kolejnym kroku Platforma Autenti będzie wykorzystywana do podpisywania umów o pracę z pracownikami etatowymi – czytamy w komunikacie BNP Paribas. Kontraktorzy są pierwszą grupą osób, który. Bank udostępnił możliwość podpisywania umów bez papieru.

– Oszczędność czasu i papieru to tylko część korzyści ze stosowania e-podpisu w umowach z osobami współpracującymi z Bankiem na podstawie kontraktu – mówi Agata Komender, dyrektor Departamentu Relacji z Rynkiem Pracy w Banku BNP Paribas. – Nasz przyszły współpracownik może podpisać umowę nie wychodząc z domu. Również proces podpisania umowy przez przedstawicieli Banku przebiega sprawniej i bezpieczniej. Elektroniczna forma wymiany dokumentów gwarantuje poufność informacji, które udostępniane są tylko upoważnionej osobie, bez konieczności przesyłania umowy na papierze – dodaje.

Od tego roku Bank BNP Paribas zawiera umowy przy pomocy e-podpisu ze swoimi partnerami biznesowymi. W ten sposób potwierdzono już blisko 200 dokumentów. Od maja na Platformie Autenti Bank podpisał już łącznie ponad 1800 różnych dokumentów wewnętrznych i zewnętrznych. Bank zaoferował także możliwość zawierania umów online swoim klientom biznesowym. Przedsiębiorstwa mogą wykorzystywać platformę Autenti do elektronicznego podpisywania dokumentów w swoich wewnętrznych procesach i relacjach z partnerami biznesowymi.

Transformacja cyfrowa w BNP Paribas

Transformacja cyfrowa w BNP Paribas to nie tylko dokumenty podpisywane online, ale też wykorzystanie nowych kanałów np. do umawiania spotkań w oddziałach, co jest możliwe dzięki współpracy z aplikacją Booksy. Jeśli zaś chodzi o cyfryzację procesów wewnętrznych, to w lipcu bank we współpracy z SentiOne uruchomił chatbota, który jest wykorzystywany do składania wewnętrznych zamówień na zakupy np. akcesoriów biurowych.

Transformacja cyfrowa w BNP Paribas to ewidentnie realne działania. Jest ona bardzo widoczna od początku pandemii, która niejako wymusiła na sektorze finansowym szybszą depapieryzację, ale należy pamiętać, że inwestycja w Autentii była realizowana jeszcze w okresie przedpandemicznym, a samo nawiązanie współpracy z BNP Paribas swoimi korzeniami sięga Hackathonu z 2016 roku. O procesie depapieryzacji w BNP Paribas i podpisywaniu umów online możecie posłuchać w naszym podcaście: Podcast BNP Paribas #1: „droga startupu do współpracy z wielkim bankiem„.

/LP