Partner serwisu Visa dla biznesu

Paweł Pomianowski nowym prezesem Diners Club Polska

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 1 marca 2018, 16:12 Aktualizacja: 1 marca 2018, 16:15

Paweł Pomianowski od 1 marca br. obejmie stanowisko prezesa Diners Club Polska. Do międzynarodowego wydawcy kart kredytowych przeszedł z Banku Pekao S.A., gdzie pracował jako Dyrektor Biura Produktów Kartowych.

Paweł Pomianowski nowym prezesem Diners Club Polska

Pomianowski zastąpił na stanowisku prezesa Katarzynę Fatygę, która przeszła do międzynarodowych struktur Diners Club. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj – Katarzyna Fatyga w globalnym oddziale Diners Club.

Czytaj także: eService rozdaje terminale na własność

Kim jest nowy prezes Diners Club Polska?

Paweł Pomianowski ma bogate, wieloletnie doświadczenie w branży oraz wszechstronną wiedzę o rynku kart płatniczych. W dotychczasowej karierze zajmował się m.in. wdrożeniami oraz rozwojem biznesowym produktów i usług, ze szczególnym uwzględnieniem kart debetowych i kredytowych, migracją kart do standardu EMV i wprowadzeniem technologii zbliżeniowej. Odpowiadał m.in. za wydanie pierwszej w Polsce międzynarodowej karty płatniczej MasterCard, wielofunkcyjnej karty mikroprocesorowej oraz wielowalutowych kart debetowych. Doprowadził także do uruchomienia usługi DCC (umożliwiającej płatność w walucie karty) w terminalach POS i bankomatach oraz wdrażał kompleksowy projekt kart prepaid w czasie EURO 2012.

– Wierzę, że Diners Club ma w Polsce duży potencjał do dalszego rozwoju. To marka, która od lat oferuje klientom unikalne wartości. W ostatnim czasie firma szybko się zmieniała, wprowadzono wiele ciekawych produktów, wypromowano płatności zbliżeniowe. To ważne atuty na bardzo konkurencyjnym rynku i zasługa zaangażowanego zespołu. Przed nami wiele wyzwań, nie tylko biznesowych których realizacji pragnę się podjąć. W niedługim czasie chciałbym szerzej o tym opowiedzieć i przedstawić nasze plany – mówi Paweł Pomianowski, nowy prezes Diners Club Polska.

Paweł Pomianowski doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu miejscach. Przez ostatnie 14 lat związany był z Bankiem Pekao S.A. W Europay International jako Dyrektor ds. Rozwoju odpowiedzialny był za wsparcie sektora bankowego m.in w zakresie wdrażania, obsługi i rozliczeń kart płatniczych w ramach systemów Europay i MasterCard. Wcześniej, będąc Kierownikiem Zespołu Kart Płatniczych w Banku Handlowym S.A. zarządzał wprowadzaniem i obsługą bezgotówkowych instrumentów płatniczych. Karierę w branży rozpoczął w 1992 roku w American Express.

Czytaj także: ING udostępnia klientom nowy sposób płatności – Google Pay

Był aktywnym uczestnikiem prac zespołów i grup roboczych w ramach inicjatyw i aktywności Związku Banków Polskich oraz Narodowego Banku Polskiego, dotyczących kluczowych zagadnień rozwoju krajowego rynku bezgotówkowych instrumentów płatniczych. Prywatnie Paweł Pomianowski jest miłośnikiem historii i psychologii a także aktywnej rekreacji.

Diners Club/RT


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pawel-pomianowski-nowym-prezesem-diners-club-polska