Pomianowski zastąpił na stanowisku prezesa Katarzynę Fatygę, która przeszła do międzynarodowych struktur Diners Club.

Kim jest nowy prezes Diners Club Polska?

Paweł Pomianowski ma bogate, wieloletnie doświadczenie w branży oraz wszechstronną wiedzę o rynku kart płatniczych. W dotychczasowej karierze zajmował się m.in. wdrożeniami oraz rozwojem biznesowym produktów i usług, ze szczególnym uwzględnieniem kart debetowych i kredytowych, migracją kart do standardu EMV i wprowadzeniem technologii zbliżeniowej. Odpowiadał m.in. za wydanie pierwszej w Polsce międzynarodowej karty płatniczej MasterCard, wielofunkcyjnej karty mikroprocesorowej oraz wielowalutowych kart debetowych. Doprowadził także do uruchomienia usługi DCC (umożliwiającej płatność w walucie karty) w terminalach POS i bankomatach oraz wdrażał kompleksowy projekt kart prepaid w czasie EURO 2012.

– Wierzę, że Diners Club ma w Polsce duży potencjał do dalszego rozwoju. To marka, która od lat oferuje klientom unikalne wartości. W ostatnim czasie firma szybko się zmieniała, wprowadzono wiele ciekawych produktów, wypromowano płatności zbliżeniowe. To ważne atuty na bardzo konkurencyjnym rynku i zasługa zaangażowanego zespołu. Przed nami wiele wyzwań, nie tylko biznesowych których realizacji pragnę się podjąć. W niedługim czasie chciałbym szerzej o tym opowiedzieć i przedstawić nasze plany – mówi Paweł Pomianowski, nowy prezes Diners Club Polska.

Paweł Pomianowski doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu miejscach. Przez ostatnie 14 lat związany był z Bankiem Pekao S.A. W Europay International jako Dyrektor ds. Rozwoju odpowiedzialny był za wsparcie sektora bankowego m.in w zakresie wdrażania, obsługi i rozliczeń kart płatniczych w ramach systemów Europay i MasterCard. Wcześniej, będąc Kierownikiem Zespołu Kart Płatniczych w Banku Handlowym S.A. zarządzał wprowadzaniem i obsługą bezgotówkowych instrumentów płatniczych. Karierę w branży rozpoczął w 1992 roku w American Express.

Był aktywnym uczestnikiem prac zespołów i grup roboczych w ramach inicjatyw i aktywności Związku Banków Polskich oraz Narodowego Banku Polskiego, dotyczących kluczowych zagadnień rozwoju krajowego rynku bezgotówkowych instrumentów płatniczych. Prywatnie Paweł Pomianowski jest miłośnikiem historii i psychologii a także aktywnej rekreacji.

Diners Club/RT