Partner serwisu Visa dla biznesu

Pay Ukraine zmienia nazwę na SPOKO. Fintech ma już 100 tys. klientów

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 28 maja 2020, 10:33 Aktualizacja: 28 maja 2020, 10:33

Fintech Pay Ukraine, oferujący natychmiastowe przelewy międzynarodowe, zmienia nazwę na SPOKO. Dotąd firma kierowała swoje usługi do Ukraińców mieszkających głównie w Polsce. Teraz, po przekroczeniu bariery 100 tys. użytkowników, zamierza dotrzeć do imigrantów różnych narodowości – najpierw z Ukrainy i Indii – mieszkających w krajach zachodniej Europy.

Pay Ukraine zmienia nazwę na SPOKO. Fintech ma już 100 tys. klientów

Docelowo SPOKO ma umożliwiać wysyłanie pieniędzy z 51 krajów do 86 krajów, takich jak Indie, Filipiny, Pakistan, Nigeria, Brazylia czy byłe republiki radzieckie. Platforma oferuje przelewy bezgotówkowe z karty na kartę (z wykorzystaniem Mastercard i Visa), z karty na konto bankowe oraz z wykorzystaniem systemu BLIK. Tego typu przelewy działają już na rynek ukraiński.

Pay Ukraine zmienia nazwę na SPOKO

Twórcy fintechu pracują też nad możliwościami hybrydowego przelewania pieniędzy – z uwzględnieniem wpłaty bądź wypłaty w punktach usługowych, sklepach czy na stacjach benzynowych. Takie rozwiązanie działa już w Indiach, gdzie SPOKO daje możliwość nie tylko wysyłania pieniędzy na dowolny rachunek bankowy, ale też wypłatę gotówki w jednym z 5,5 tys. lokalnych sklepów.

Na początku SPOKO będzie promowane wśród imigrantów mieszkających i pracujących w Polsce, Niemczech, Włoszech i Rosji. Komunikacja jest kierowana głównie do osób pochodzących z Indii i Ukrainy. Poza granicami Indii mieszka ok. 28 mln Hindusów. W przypadku Ukrainy mowa o 10 mln osób przebywających tylko na terytorium Europy (poza Ukrainą), Rosji i USA.

SPOKO umożliwia wysyłanie pieniędzy w walutach takich, jak PLN, EUR, GBP i USD oraz odbieranie pieniędzy w każdej lokalnej walucie. Fintech ma za sobą współprace z polskim oddziałem Orange i PrivatBank – największym bankiem na Ukrainie – oraz Alfa Bankiem.

W 2019 roku Pay Ukraine pozyskał 4 mln zł na dalszy rozwój od Fintech Ventures S.A., spółki notowanej na należącym do warszawskiej GPW rynku NewConnect.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pay-ukraine-zmienia-nazwe-na-spoko-fintech-ma-juz-100-tys-klientow