PayEye umożliwia realizację transakcji płatniczych spojrzeniem, z wykorzystaniem fuzji biometrii oka i twarzy. Fintech dostarcza nową aplikację oraz terminal eyePOS 2.0. Aby zrealizować płatność spojrzeniem, klient powinien pobrać aplikację od PayEye, założyć konto, zrobić selfie i podpiąć swoją kartę płatniczą. Bez potrzeby wyjmowania telefonu, patrząc w obiektyw, zapłaci w wybranych miejscach – u partnerów PayEye.

Usługa PayEye wychodzi poza Wrocław i okolice

Komputronik w połowie października wprowadził płatność spojrzeniem w swoim wrocławskim salonie. Po udanym pilotażu firma zdecydowała się na wdrożenie rozwiązania w kolejnych punktach – w centrum handlowym Arkadia i Posnania.

Tym samym PayEye uruchomiło możliwość zamówienia terminalu eyePOS partnerom z całej Polski. Dotąd wrocławski fintech skupiał się na rozszerzaniu sieci akceptacji w swoich rodzimych okolicach. Do końca roku PayEye chce wprowadzić na rynek 300 urządzeń na terenie całego kraju.

– Cieszę się, że zaledwie po dwóch tygodniach od pierwszego wdrożenia nasz partner zdecydował się na instalację eyePOS-ów w swoich kolejnych salonach. Płatność spojrzeniem po raz pierwszy pojawi się w Warszawie oraz Poznaniu. Ta ekspansja daje nam możliwości dotarcia do nowych klientów, a także do bliższego zaprezentowania naszej usługi niezwykle interesującym rynkom – mówi Daniel Jarząb, prezes zarządu PayEye.

– Myślę, że rozszerzenie zakresu naszego działania będzie też impulsem dla innych firm do skorzystania z tej formy płatności. Marki muszą podążać za światowymi trendami, a my je kreujemy. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu za pośrednictwem formularza w strefie biznesu na naszej stronie i wdrożenia płatności spojrzeniem w swoich firmach – dodaje Daniel Jarząb.