Partner serwisu Visa dla biznesu

PayPal wycofał  wsparcie dla wirtualnej waluty Facebooka Libra

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 6 października 2019, 18:22 Aktualizacja: 6 października 2019, 18:22

Jeden z największych serwisów do płatności na świecie PayPal oficjalnie wycofał swoje wsparcie dla kryptowaluty Facebooka Libra. Przypomnijmy, że Facebook zbudował koalicję znanych marek, które miały tworzyć stowarzyszenie nadzorujące Librę. 

Libra

PayPal stwierdził, że planuje skupić się na swojej głównej działalności. Niedawno amerykański lider płatności zdobył licencję płatniczą w Chinach – jako pierwsza globalna zagraniczna spółka na świecie. 

Stowarzyszenie Libra tworzone przez 28 znanych firm (m.in. Visa, Mastercard, Stripe czy PayU) w odpowiedzi na wycofanie się PayPala stwierdziło, że dobrze iż firma podjęła decyzję na początku projektu, a nie później, gdy byłby on na bardziej zaawansowanym etapie.

Przedstawiciele stowarzyszenia przyznali, że wsparcie dla projektu Libra jest teraz bardziej potrzebne niż kiedykolwiek wcześniej. Jednakże Wall Street Journal niedawno napisał, że również Visa i Mastercard rozważają wycofanie wsparcia dla projektu.

Kryptowaluta Libra miała ruszyć na początku 2020 roku

Waluta Facebooka miałaby służyć do płatności online, dokonywania ultra szybkich przelewów, a w przyszłości także – stanowić alternatywę dla oficjalnych walut. Pomysł Marka Zuckerberga nie spodobał się instytucjom nadzoru nad rynkiem finansowym w USA i Unii Europejskiej.

FED, EBC i Komisja Europejska otwarcie przyznały, że Libra zagraża stabilności finansowej. Z drugiej strony – projekt Facebooka to rewolucyjna idea, która – jeśli się powiedzie – prawdopodobnie uczyni uczestników projektu – bardzo wpływowymi i jeszcze bogatszymi niż są obecnie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

paypal-wycofal-wsparcie-dla-wirtualnej-waluty-facebooka-libra