PayTel to krajowa instytucja płatnicza, specjalizująca się w procesowaniu płatności bezgotówkowych, dokonywanych za pomocą kart płatniczych, oraz płatności mobilnych. Fintech zarządza też siecią terminali POS. Z kolei SelfMaker to polska firma zajmująca się działalnością badawczo-rozwojową i produkcyjną.

PayTel i SelfMaker nawiązują współpracę

Z oferty wynikającej ze współpracy firm będą mogły skorzystać także małe i średnie przedsiębiorstwa. Jak zapowiadają przedstawiciele PayTel i Selfmaker nie będzie ona kierowana jedynie do dużych sieci handlowych. Główną korzyścią dla odbiorców końcowych ma być możliwość korzystania z kas samoobsługowych, które w ostatnich miesiącach coraz częściej pojawiają się w sklepach, usprawniając i przyspieszając proces sprzedaży. Ostatnio PayTel nawiązał współpracę z firmą Dotykacka, oferującą rozwiązania z zakresu kas online.

Trwająca już rok pandemia wprowadziła szereg zmian w codziennym funkcjonowaniu tysięcy polskich przedsiębiorstw. Konieczność zachowania dystansu, lęk przed kontaktem z gotówką, przeniesienie części transakcji do formuły on-line (również w modelu „zamawiam w aplikacji, odbieram na miejscu”) to wyzwania, przed którymi stanęło wielu przedsiębiorców. Kolejnym, równie ważnym testem, przed jakim staje polski biznes jest kwestia utrzymania się w tak skomplikowanych i trudnych warunkach oraz poszukiwanie nowych dróg rozwoju.

– Kierunkiem, który wydaje się naturalny jest wprowadzanie procesów automatyzacji i urządzeń wspomagających je. Od kas hybrydowych, urządzeń SelfLocker, służących do bezkontaktowego odbioru zamówień, po nowoczesne, wielofunkcyjne info-kioski. To wszystko zdobywa coraz większą popularność i zainteresowanie wśród sklepów i punktów usługowych. Logicznym elementem tworzonych przez nas rozwiązań są płatności bezgotówkowe, w różnej formie – mówi Marek Wieteska, prezes SelfMaker.

– Zauważamy, że Polacy coraz bardziej lubią płacić bezgotówkowo i rozumieją korzyści, które oferują tego typu płatności zarówno klientom, jak i firmie akceptującej taką płatność. Rozwiązania automatyzacyjne SelfMaker rozszerzają zakres sytuacji, w których do tego typu transakcji dochodzi. Dodatkowo, innowacyjne rozwiązania proponowane przez tę firmę są wyzwaniem dla nas, a więc – motorem rozwoju, co nas zawsze inspiruje – Adam Tencza, Członek Zarządu PayTel.