W komunikacie czytamy, że dzięki temu PayTel wzmocni swoje kompetencje w tym zakresie oraz będzie mógł stworzyć jedną z najbardziej kompleksowych ofert dla obecnych i nowych klientów. PayTel jest częścią portugalskiej Grupy SIBS.

PayTel finalizuje przejęcie spółki Kar-Tel

Przejęcie umożliwi PayTel poszerzenie oferowanych rozwiązań płatniczych oraz usług dodatkowych, a także pozwoli na nawiązanie nowych partnerstw i zwiększenie udziału w rynku. PayTel i Kar-Tel nadal będą aktywnie działać na rzecz rozwoju i upowszechniania płatności elektronicznych oraz usług cyfrowych w Polsce – czytamy w komunikacie.

– Nasza wspólna oferta to kompletna propozycja dla klientów indywidualnych oraz sieciowych. Rozwiązania z zakresu e-commerce, aplikacje typu softPOS oraz produkty systemowe dla sieci handlowych to wachlarz propozycji wchodzących w skład oferty – mówi Adam Tencza, Członek Zarządu PayTel.

– Jesteśmy przekonani o wartości tej akwizycji i z dużym optymizmem patrzymy w przyszłość. Kar-Tel na przestrzeni lat wypracował wysokie kompetencje w oferowaniu usług dodanych dla klientów z każdego segmentu rynku. Ponadto spółki z grupy cechuje duża elastyczność i zwinność przy realizacji projektów. Przed nami pracowite miesiące, w których będziemy skupiać się na maksymalizacji wartości dla obu firm – dodaje Michał Krasiński, były Head of Product Management w PayTel, pełniący obecnie rolę General Managera w Kar-Tel.