Partner serwisu Visa dla biznesu

PayU podbija Indie na całego. Rozwija mikrokredyty

Piotr Koperski
Piotr Koperski
#PayU
Opublikowano: 18 września 2018, 13:50 Aktualizacja: 3 czerwca 2019, 11:19

PayU otrzymało zgodę Reserve Bank of India, banku centralnego Indii, na działanie jako pozabankowa instytucja finansowa. Ma to pomóc w rozwoju usług kredytowych na lokalnym rynku.

Mumbaj

PayU India otrzymał licencję NBFC (Non Banking Financial Companies). To efekt działalności firmy, która od początku tego roku skupiła się na rozwoju mikrokredytów, chcąc wykorzystać potencjał Indii w tym zakresie. Kraj oferuje ogromne możliwości, ponieważ zgodnie z danymi ze stycznia 2018 roku obywatele Indii posiadają łącznie 36 mln kart kredytowych i 846 mln kart debetowych, a na rynku wciąż brakuje innowacyjnych rozwiązań fintechowych.

PayU na podbój Indii

Najtrudniejszym wyzwaniem dla PayU w Indiach i innych rozwijających się rynkach jest duże uzależnienie od gotówki. Może to się jednak okazać także szansą, ponieważ umożliwia wprowadzanie innowacji i oferowania produktów oraz usług, które obecnie są niedostępne dla obywateli.

PayU oferuje pożyczki poprzez LazyPay, czyli produkty z odroczoną płatnością. LazyPay uruchomiła, także niedawno cyfrową usługę osobistych pożyczek błyskawicznych. Dzięki temu klienci mogą skorzystać z szybszego i tańszego kredytu. Czas na spłatę wynosi od 15 dni do 24 miesięcy.

PayU inwestuje w FinTech

Platforma zainwestowała w lipcu br. ponad 11,5 miliona dolarów  w PaySend, czyli odpowiednik Revoluta. Analitycy prognozują, że rewolucja fintechowa w Indiach już niebawem obejmie takie usługi jak płatności cyfrowe, kredyty online, bankowość i ubezpieczenia (InsurTech).

Raport PwC z 2017 r. pokazuje, że alternatywną dla tradycyjnych kredytów jest rozwijającą się branża pożyczek cyfrowych, która ma zaspokoić różne potrzeby pożyczkowe klientów, w tym kredyty konsumpcyjne, pożyczki osobiste i kredyty obrotowe dla klientów biznesowych.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

payu-india-z-licencje-nbfc-od-wrzesnia-dziala-jako-instytucja-finansowa