Partner serwisu Visa dla biznesu

Pekao wprowadza ułatwienia dla kredytobiorców z powodu koronawirusa

Fintek
Fintek
#Koronawirus#Pekao S.A
Opublikowano: 18 marca 2020, 14:05 Aktualizacja: 18 marca 2020, 14:07

Aktualna sytuacja epidemiczna w naszym kraju wymaga podjęcia zdecydowanych działań. Zdaje sobie z tego sprawę również Bank Pekao S.A., który wspierając swoich klientów dotkniętych skutkami koronawirusa proponuje czasowe ułatwienia w spłacie zobowiązań, wdrażając pakiet działań pomocowych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorców.

Bank Pekao wprowadza kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem

Bank Pekao S.A. zdaje sobie sprawę z trudnej sytuacji, w jakiej znalazło się wielu kredytobiorców, którzy mogą mieć kłopot ze spłatą swoich zobowiązań w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Bank wychodzi naprzeciw swoim klientom oferując m.in. odroczenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych lub odsetkowych przez okres do 3 miesięcy. Automatycznie o ten sam czas zostanie wydłużony łączny okres spłaty zobowiązania. Zawieszenie spłaty dotyczy zarówno umów kredytowych, jak i leasingowych oraz faktoringowych.

Pekao odnowi linie kredytowe

Klienci Banku Pekao posiadający kończące się w najbliższych miesiącach linie kredytowe mogą liczyć na ich odnowienie na okres do 6 miesięcy w sposób uproszczony. Co niezwykle istotne, Bank nie będzie pobierał dodatkowych opłat czy prowizji za przyjęcie i rozpatrzenie wniosków dotyczących zawieszenia spłat, a składanie stosownych próśb może odbywać się zdalnie.

Pekao upraszcza jednocześnie i dostosowuje do bieżącej sytuacji swoje procedury kredytowe i operacyjne, aby ułatwić firmom dostęp do finansowania. Pekao zapewnia również, że dostosuje procesy dla przedsiębiorców tak, aby mogli oni maksymalnie wykorzystać wsparcie w ramach programów państwowych, takich jak gwarancje de minimis.

– Jako Bank Pekao S.A. od początku aktywnie wspieraliśmy inicjatywę ZBP, byliśmy zaangażowani w jej tworzenie na każdym etapie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w obecnej sytuacji część naszych klientów może mieć bieżące problemy finansowe, a tym samym przejściowe kłopoty w spłacie zobowiązań. Chcemy jak najbardziej ułatwić im przejście przez ten trudny okres – mówi Marek Lusztyn, Prezes Zarządu Banku Pekao. – Poważnie podchodzimy do odpowiedzialności banku wobec społeczeństwa. Na tym etapie najważniejsze jest solidarne zaangażowanie nas wszystkich w stawienie czoła zagrożeniu koronawirusem.– podkreśla.

W poniedziałek Związek Banków Polskich przedstawił listę działań jakie podejmie sektor bankowy celem wsparcia kredytobiorców i gospodarki.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pekao-wprowadza-ulatwienia-dla-kredytobiorcow-z-powodu-koronawirusa