Partner serwisu Visa dla biznesu

Pekao zapowiada nowości. Nowy serwis transakcyjny i Garmin Pay

Łukasz Piechowiak
Łukasz Piechowiak
#Pekao S.A
Opublikowano: 4 lutego 2019, 13:04 Aktualizacja: 12 maja 2019, 22:00

Pekao S.A w II półroczu chce zaprezentować nowy serwis transakcyjny. Bank już uruchomił możliwość zakładania rachunków za pomocą selfie. Niebawem wdrożona zostanie także opcja dokonywania płatności za pomocą Garmin Pay.

Bartosz Zborowski, dyrektor departamentu innowacji i płatności w Pekao S.A zdradził plany banku odnośnie do innowacji. W sumie Pekao S.A prowadzi ponad 70 projektów w zakresie bankowości detalicznej – czytamy w Polityka Insight.

Możliwość założenia rachunku za pomocą selfie, czyli samodzielnie wykonanego zdjęcia swojej twarzy, to nowy trend w bankowości. Pozwala przyśpieszyć proces zakładania konta. Jednak wprowadzenie innowacyjnego kanału do uruchomienia rachunku to za mało – innowacyjny klient, chce też mieć dostęp także do innych rozwiązań w zakresie fintech. Pekao szykuje  robodoradztwo i możliwość dokonywania płatności cyklicznych BLIK. Docelowo klienci będą mogli także wnioskować o kredyt za pomocą selfie.

Garmin Pay w Pekao

Możliwość płacenia za pomocą Garmin Pay, czyli za pomocą zegarka tejże marki, to jeden z wielu projektów. O Garmin Pay pisaliśmy już wielokrotnie m.in. tutaj.

Kluczowym projektem wydaje się przygotowanie nowego serwisu transakcyjnego. Pekao planuje, że będzie on dostępny dla klientów już w II półroczu 2019 roku. Nowy serwis transakcyjny to duże wyzwanie technologiczne, ale jeśli chodzi o Pekao S.A to rzeczywiście przydałoby się już odświeżenie.

Bank Pekao S.A to jeden z największych banków w Polsce – trzeci pod względem wielkości aktywów. Niedawno wyprzedził go Santander (dawniej BZ WBK) – w tym banku Garmin Pay dostępny jest już od dawna.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pekao-zapowiada-nowosci-nowy-serwis-transakcyjny-i-garmin-pay