Bartosz Zborowski, dyrektor departamentu innowacji i płatności w Pekao S.A zdradził plany banku odnośnie do innowacji. W sumie Pekao S.A prowadzi ponad 70 projektów w zakresie bankowości detalicznej – czytamy w Polityka Insight.

Możliwość założenia rachunku za pomocą selfie, czyli samodzielnie wykonanego zdjęcia swojej twarzy, to nowy trend w bankowości. Pozwala przyśpieszyć proces zakładania konta. Jednak wprowadzenie innowacyjnego kanału do uruchomienia rachunku to za mało – innowacyjny klient, chce też mieć dostęp także do innych rozwiązań w zakresie fintech. Pekao szykuje  robodoradztwo i możliwość dokonywania płatności cyklicznych BLIK. Docelowo klienci będą mogli także wnioskować o kredyt za pomocą selfie.

Garmin Pay w Pekao

Możliwość płacenia za pomocą Garmin Pay, czyli za pomocą zegarka tejże marki, to jeden z wielu projektów. O Garmin Pay pisaliśmy już wielokrotnie m.in. tutaj.

Kluczowym projektem wydaje się przygotowanie nowego serwisu transakcyjnego. Pekao planuje, że będzie on dostępny dla klientów już w II półroczu 2019 roku. Nowy serwis transakcyjny to duże wyzwanie technologiczne, ale jeśli chodzi o Pekao S.A to rzeczywiście przydałoby się już odświeżenie.

Bank Pekao S.A to jeden z największych banków w Polsce – trzeci pod względem wielkości aktywów. Niedawno wyprzedził go Santander (dawniej BZ WBK) – w tym banku Garmin Pay dostępny jest już od dawna.