Wśród odbiorców znalazły się gminy Pilica (woj. śląskie) i Uchanie (woj. lubelskie), a także dwa szpitale – Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz Szpital Powiatowy w Zawierciu. W przygotowaniu są kolejne umowy z podmiotami sektora publicznego, w tym gminami z województwa małopolskiego i podkarpackiego, które oprócz swoich placówek gminnych wyposażą w terminale także sołtysów.

Płatności bezgotówkowe w administracji publicznej

Od 1 września do programu mogą przystępować podmioty działające w sektorze administracji publicznej oraz skarbowej, jednostki samorządu terytorialnego, sądy czy placówki publicznej służby zdrowia. Mogą się one ubiegać o tyle terminali, ile punktów kasowych prowadzą i korzystać z nich nawet przez trzy lata bez żadnych opłat.

eService zaufanym partnerem

Z myślą o podmiotach publicznych eService przygotował specjalną ofertę usług i nowoczesnych terminali umożliwiających przyjmowanie płatności m. in. kartami VISA oraz MasterCard, w systemach BLIK, G Pay i Apple Pay. Firma w ramach akcji udostępnia terminale – nie tylko na czas określony, ale również na własność – całkowicie za darmo. Klienci eService nie ponoszą też kosztów prowizji za transakcje realizowane BLIKIEM oraz kartami Diners Club, JCB, UPI. Więcej informacji o ofercie znajdziesz tutaj  https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny

Program Polska Bezgotówkowa

Projekt to wspólna inicjatywa wydawców kart, agentów rozliczeniowych, Związku Banków Polskich oraz sektora publicznego, która ma na celu upowszechnienie akceptacji płatności bezgotówkowych. Z oferty dostępnej w ramach programu mogą korzystać także przedsiębiorcy z sektora MŚP, którzy w ciągu ostatniego roku nie używali terminali płatniczych. Mogą oni otrzymać do trzech nowoczesnych urządzeń za darmo – na własność. W ramach programu Polska Bezgotówkowa przez 12 miesięcy nie będą też ponosić żadnych kosztów realizowania transakcji.