Płatności odroczone Pay Smartney to wspólna inicjatywa fintechu Smartney oraz Blue Media. Dzięki takiej usłudze klient może odroczyć zapłatę za towar o 30 dni bez dodatkowych kosztów. 30 dni to także czas, w którym klient może podjąć decyzję o dokonaniu pełnej spłaty kwoty lub rozłożeniu płatności na raty.

Weryfikacja klienta w oparciu o otwartą bankowość

Jednym z pierwszym partnerów, którzy wdrożyli Pay Smartney jest R-GOL.com – największy sklep piłkarski w Polsce. Rozwiązanie dostępne jest dla zakupów na kwoty od 200 do 1500 zł. W momencie dokonywania płatności klient może wybrać opcję Pay Smartney, a więc zakupić towar teraz i zapłacić wybraną przez siebie metodą później.

Fintech Smartney weryfikuje osoby starające się o płatności odroczone z wykorzystaniem usługi AIS (dostęp do danych bankowych) od Blue Media. Wystarczy, aby klient zalogował się do swojej bankowości elektronicznej w trakcie procesu zakupowego, a decyzja o pożyczce i przelew środków za zakupy odbędą się w pełni automatycznie.

Rynek e-commerce rośnie bardzo dynamicznie, ale wraz z rynkiem rośnie konkurencja. Żeby zapewnić klientom szybkość, wygodę i elastyczność fintechy łączą siły, proponując wspólne rozwiązania. Przykładem jest nasza współpraca z Blue Media. Chcemy, by płatności w sieci przez Pay Smartney stały się ciekawą alternatywa dla konsumentów – mówi Katarzyna Jóźwik, Dyrektor Generalna Smartney.