Przypomnienie: Meta opublikowała niedawno bolesne sprawozdanie za czwarty kwartał 2021 roku. Po raz pierwszy w historii spółki Zuckerberga doszło do spadku liczby codziennych użytkowników na całym świecie. Był to silny sygnał alarmowy dla inwestorów ponieważ przez ostatnie 17 lat Facebook notował ciągłe wzrosty.

Metą i fintech Chime na wojnie z oszustami

Meta wraz z challenger bankiem Chime wspólnie złożyli pozew przeciwko dwóm osobom z Nigerii, które miały używać Facebooka i Instagrama do ataków phishingowych w celu nielegalnego pozyskania dostępu do kont finansowych ofiar. Ma to być pierwszy tego typu wspólny pozew na rynku.

Aby ukryć swoje działania, oszuści mieli wykorzystywać sieć komputerów do kontrolowania ponad 800 fałszywych kont na Facebooku i Instagramie.

Meta oświadcza, że złożyła sprawę do sądu po podjęciu kilku innych środków, w tym po wyłączeniu kont oszustów, zablokowaniu fałszywych domen w swoich usługach oraz wysłaniu nakazu zaprzestania działalności.

— Ten pozew jest wyraźnym sygnałem dla tych, którzy chcieliby zaangażować się w podobne nadużycia, że ​​takie zachowanie nie będzie tolerowane — stwierdziła Jessica Romero, dyrektor ds. egzekwowania prawa i postępowania sądowego w Meta.