Partner serwisu Visa dla biznesu

PIN po 5 transakcjach już od 14 września

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 9 lipca 2019, 14:53 Aktualizacja: 9 lipca 2019, 14:54

Posiadacze kart zbliżeniowych muszą przygotować się na częstsze podawanie PIN-u podczas zakupów – napisał Bankier.pl. To efekt wdrożenia PSD2, które w pełni wejdzie w życie już 14 września.

Kolejny ważny partner Polskich ePłatności. Firma nie zwalnia tempa

W artykule „Wraca konieczność podawania PIN-u przy płatnościach zbliżeniowych” Wojciech Boczoń z Bankier.pl zwraca uwagę, że po wejściu w życiu przepisów PSD2 użytkownicy kart zbliżeniowych muszą liczyć się z częstszą koniecznością podawania PIN-u po dokonaniu transakcji, nawet jeśli jej wartość była mniejsza niż 50 zł.

Kod PIN ma być wymagany po przeprowadzeniu 5 transakcji zbliżeniowych. Po wprowadzeniu PIN-u licznik transakcji „bez PIN-u” resetuje się. W planach jest podniesienie limitu transakcji zbliżeniowych nie wymagających autoryzacji kodem PIN z obecnych 50 zł do 100 zł. Ma to nastąpić w II kwartale 2020 roku – czytamy w Bankier.pl.

Bankier.pl przypomina również, że ustanowione zostaną nowe limity wartościowe – kwota pojedynczej transakcji bez konieczności podawania kodu PIN nie będzie mogła przekroczyć 50 euro, a suma nastepujących po sobie nie będzie mogła być wyższa niż 150 euro. Jeśli limit zostanie przekroczony, trzeba będzie podać kod PIN.

Czy klienci przyzwyczają się do nowych zasad?


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pin-po-5-transakcjach-juz-od-14-wrzesnia