Nowe waluty dostępne w ramach pakietu wielowalutowego to korona czeska (CZK), kuna chorwacka (HRK) i węgierski forint (HUF)  W sumie debetowa karta wielowalutowa PKO Banku Polskiego daje możliwość realizacji transakcji bezpośrednio w 10 walutach obcych bez kosztów przewalutowania. Obok trzech nowych są to dotychczas obsługiwane: EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK i SEK.

Waluty te są też dostępne w kantorze internetowym banku. Bank przypomina, że od stycznia 2018 roku klienci dokonali w kantorze online 1,5 mln transakcji na łączną kwotę 5 mld zł – za pomocą aplikacji IKO i serwisu internetowego iPKO.

PKO Bank Polski rozwija ofertę wielowalutową

Z kolei 15 czerwca bank wprowadzi zmiany w ofercie karty kredytowej PKO Mastercard Platinum. Już teraz posiadacze tych plastików nie ponoszą opłaty za wypłatę gotówki za granicą, a od 15 czerwca zniesiona zostanie także prowizja za przewalutowanie transakcji. Co więcej walutą rozliczeniową PKO Mastercard Platinum będzie bezpośrednio polski złoty. Dzięki temu transakcje w walutach innych niż polska staną się tańsze i wygodniejsze – zaznacza PKO Bank Polski.

W cenie karty klienci otrzymują także bogaty pakiet ubezpieczeń podróżnych. Suma ubezpieczenia kosztów leczenia w podróży zagranicznej wynosi do 400 tys. zł. Ubezpieczenia nie trzeba włączać ani aktywować. Wystarczy być posiadaczem karty PKO Mastercard Platinum. Obejmie ono również najbliższych podróżujących wspólnie z posiadaczem karty (współmałżonek/partner, dzieci).

Tak aktywny rozwój pakietów walutowych przez banki działające w Polsce to nie przypadek – to efekt Revoluta. Fintech ma już w Polsce ponad 400 tys. klientów i wymusza na bankach stałe ulepszanie swojej oferty. Wystarczy podać przykład Banku Pekao, który kilka dni temu wprowadził „Kartę Rewolucyjną„. Plastik pozwala na tanie przewalutowanie, wypłaty z bankomatów oraz bezprowizyjne płatności za granicą. Co ważne bank nie pobiera opłat za transakcje ściągane z konta w złotych. Oznacza to, że usługa działa niemal tak samo jak Revolut.