Partner serwisu Visa dla biznesu

PKO Bank Polski w 3 miesiące zarobił ponad 1 miliard złotych

Fintek
Fintek
#PKO BP
Opublikowano: 13 sierpnia 2019, 14:04 Aktualizacja: 13 sierpnia 2019, 16:05

W II kwartale 2019 roku zysk netto PKO Banku Polskiego wyniósł ponad 1,2 mld złotych i był o ponad 30% większy niż rok wcześniej. To zdecydowanie najwyższy zysk w całej historii banku.

Dokumenty podpiszesz na tablecie. Kolejne placówki PKO BP dołączają do pilotażu

Na koniec drugiego kwartału klienci banku mieli łącznie 3,6 mln aktywnych aplikacji, a liczba transakcji wykonanych w IKO osiągnęła wówczas prawie 220 milionów. W komunikacie PKO Bank Polski podaje, że posiada 25% udział w rynku bankowości mobilnej.

PKO Bank Polski prezentuje wyniki

Zysk netto w całym I półroczu 2019 roku przekroczył 2 mld złotych. Z kolei wartość aktywów PKO Banku Polskiego na koniec kwartału wyniosła 329 mld zł i była o ponad 10% wyższa niż przed rokiem. Do ponad 246 mld zł wzrosło finansowanie dla klientów grupy, a kwota oszczędności klientów zarządzanych przez grupę wyniosła ponad 290 mld zł. Doskonała kondycja spółki pozwoliła akcjonariuszom na podjęcie decyzji o wypłacie w formie dywidendy 1,66 mld zł z zysku za 2018 r. Nastąpi to 14 sierpnia – czytamy w komunikacie.

otwórz konto za zero z najlepszą aplikacją bankową

Wróćmy jednak do aplikacji mobilnej IKO. W ostatnich miesiącach apka została wzbogacona o nowe funkcje: mobilną autoryzację, możliwość zakupów biletów komunikacji miejskiej, kartę kredytową jako źródło pieniądza dla transakcji BLIKIEM oraz wygodne zlecenie stałe na cele charytatywne. Bank prowadzi prace nad projektem „Talk to IKO”, który umożliwi sterowanie aplikacją, a w przyszłości także innymi usługami dodanymi, za pomocą głosu.

PKO Bank Polski przypomina również o kolejnych wdrożeniach usług cyfrowych. Chodzi między innymi i e-Paragon, który jest dostępny w serwisie bankowości elektronicznej po dokonaniu transakcji debetowymi kartami płatniczymi PKO na wybranych stacjach paliw PKN Orlen. Bank uruchomił także mojeID, czyli usługę zdalnego potwierdzania tożsamości. Z usługi mojeID mogą korzystać klienci PKO Banku Polskiego i PGNiG Obrót Detaliczny. MojeID ułatwia dostęp do usług online klientom PGNiG wykorzystując tożsamość cyfrową potwierdzaną przez PKO Bank Polski.

Bank uruchamia także kolejne usługi cyfrowe dla firm i przedsiębiorstw. Od sierpnia małe i średnie formy mogą korzystać z narzędzie e-Windykacja. Narzędzie opracowane przez startup Vindicat pozwala firmom na samodzielne monitorowanie płatności i efektywne odzyskiwanie należności z niezapłaconych faktur.

ZAŁÓŻ TERAZ KONTO ZA zero POLECANE PRZEZ FINTEK


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pko-bank-polski-w-3-miesiace-zarobil-ponad-1-miliard-zlotych