Nowymi członkami rady nadzorczej zostali Maciej Cieślukowski, Hanna Kuzińska, Szymon Midera, Andrzej Oślizło, Marek Panfil, Marek Radzikowski, Paweł Waniowski i Katarzyna Zimnicka-Jankowska. Ta ostatnia zajmie stanowisko przewodniczącej rady nadzorczej. Kilka dni temu większość właśnie tych nazwisk wskazał PKO BP w swoim komunikacie.

Zmiany w zarządzie PKO Banku Polskiego

Odwołani zostali Robert Pietryszyn (dotychczasowy przewodniczący rady), Maciej Łopiński, Wojciech Jasiński, Dominik Kaczmarski, Mariusz Andrzejewski, Rafał Kos, Tomasz Kuczur i Bogdan Szafrański. Na stanowisku pozostanie na razie prezes banku, czyli Dariusz Szwed. W statucie spółki zapisano, że prezes nie może zostać odwołany na pierwszym posiedzeniu. Będzie to możliwe dopiero za tydzień.

Jednym z głównych kandydatów na prezesa PKO BP ma być Cezary Stypułkowski, czyli obecny prezes mBanku. W grze o stanowisko mają być także Sławomir Lachowski, były prezes i twórca mBanku oraz Jacek Obłękowski, który wcześniej w PKO BP zajmował stanowisko wiceprezesa, przed zmianami wprowadzonymi przez poprzedni rząd.

Ostatnie lata to częste zmiany na stanowisku prezesa PKO BP. Wszystko zaczęło się od odejścia z banku jego wieloletniego prezesa Zbigniewa Jagiełło. Następnie krótkie kadencje sprawowali Jan Emeryk Rościszewski, Iwona Duda, czy Dariusz Szwed.