Od sierpnia ubiegłego roku przez dwa miesiące chętne osoby zgłaszały projekty swoich kart w ramach konkursu k-Artystycznego przeprowadzonego przez PKO Bank Polski wspólnie z Mastercard. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody, ale nie tylko – 10 najlepiej ocenionych projektów jest teraz dostępnych w galerii i wybrany wizerunek można mieć na swojej karcie do konta – czytamy w komunikacie.

Nowe wzory kart płatniczych od PKO BP

Głosowanie na najciekawszy wizerunek odbyło się na profilu PKO Banku Polskiego na Instagramie . Od 15 marca posiadacze PKO Konta dla Młodych mogą bezpłatnie zamówić kartę z wybranym wizerunkiem zaprojektowanym przez jednego z laureatów konkursu.

Od kilku miesięcy, aby założyć PKO Konto dla Młodych wystarczy aplikacja mobilna IKO i wolnych kilkanaście minut. Po uruchomieniu aplikacji należy uzupełnić podstawowe dane oraz dokonać weryfikacji w trzech krokach: wyrazić zgodę na wykorzystanie wizerunku, zrobić zdjęcie dowodu osobistego z obu stron, zrobić zdjęcie swojej twarzy.

PKO Bank Polski jest  liderem pod względem liczby obsługiwanych kart debetowych: na koniec 2020 roku obsługiwał 7,4 mln takich kart, czyli o ponad 850 tys. więcej w porównaniu do roku poprzedniego. Z kolei średnia iczba logowań użytkownika do aplikacji IKO w roku 2020 wyniosła 311, co daje wzrost o 19 proc. w porównaniu z 2019 r. Użytkownicy aplikacji IKO mogą też wydawać mówione polecenia za pomocą Asystenta głosowego, który umożliwia wykonanie przelewu, sprawdzenie historii i stanu konta, doładowania telefonu, płatności BLIKIEM, a także zmianę limitu karty oraz spłatę karty kredytowej.