Inwestorzy otrzymują dodatkowe funkcje, np. zintegrowane wykresy z analizą techniczną i czytelne prezentowanie informacji o nadchodzących dywidendach z posiadanych na rachunku spółek. Serwis został przygotowany w technologii RWD, co oznacza, że niezależnie od wielkości ekranu PKO supermakler dostosuje się do komputera lub tabletu klienta.

Integracja z IKO i iPKO

– Oddajemy inwestorom zaawansowane narzędzie, które planujemy integrować z serwisami PKO Banku Polskiego i aplikacją mobilną IKO. Dzięki temu zarządzanie finansami z jednego miejsca będzie jeszcze łatwiejsze, a klienci będą mogli składać zlecenia giełdowe również w iPKO czy IKO – mówi Grzegorz Zawada, dyrektor Biura Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Obecnie iPKO jest już zintegrowane z PKO Leasing.

W najbliższych miesiącach klienci otrzymają między innymi dostęp do prognoz wysokości podatku PIT, powiadomień push, sms oraz e-mail o zdarzeniach na rachunku i będą mogli przejść do serwisu transakcyjnego detalicznych Obligacji skarbowych bez dodatkowego logowania. Udostępniony zostanie również serwis informacyjny Biura Maklerskiego z analizami rynkowymi oraz Portfelami modelowymi przygotowywanymi w ramach usługi Doradztwa inwestycyjnego.

Wszystkie nowości zostaną wdrożone do końca I kwartału 2022 roku. Dotychczasowe serwisy supermakler, aplikacja mobilna, tabletowa oraz ePromak Professional będą działać jeszcze przez kilka kolejnych miesięcy.

Oprócz oferty umożliwiającej inwestowanie na globalnych rynkach, Biuro Maklerskie proponuje klientom jedną z największych sieci sprzedaży usług maklerskich oraz w pełni zdalną możliwość zakładania rachunku inwestycyjnego dla klientów posiadających dostęp do iPKO – czytamy w komunikacie.