– Chcesz otworzyć konto osobiste online i potwierdzić tożsamość bez wychodzenia z domu? Teraz umowę o konto zawierasz  online, a w ciągu kolejnych 2 dni roboczych kurier dostarczy Ci tylko 1 dokument do podpisu – „Potwierdzenie Twojej tożsamości i wzór podpisu” – czytamy w komunikacie.

Prostsze zakładanie konta przez kuriera w PKO BP

W ten sposób można otworzyć takie rachunki jak PKO Konto za Zero, PKO Konto dla Młodych, PKO Konto bez Granic, PKO Konto Pierwsze i PKO Konto Dziecka razem z kontem dla Rodzica.

Po zawarciu umowy online klient ma dostęp do serwisu internetowego iPKO w ograniczonym zakresie. Pełny dostęp do serwisu internetowego iPKO i aplikacji mobilnej IKO zyskuje po podpisaniu dokumentu „Potwierdzenie Twojej tożsamości i wzór podpisu” – wyjaśnia PKO BP.

Do tej pory po wypełnieniu stosownego wniosku online klient musiał czekać na kuriera, który przywoził umowę do podpisu (wraz z innymi dokumentami). Teraz umowę można podpisać online, a kurier przywiezie nam tylko jeden dokument, czyli „Potwierdzenie Twojej tożsamości i wzór podpisu”.