Partner serwisu Visa dla biznesu

PKO BP wprowadza kolejne nowe funkcje w aplikacji IKO

Fintek
Fintek
#PKO BP
Opublikowano: 19 lutego 2020, 11:36 Aktualizacja: 19 lutego 2020, 13:34

PKO Bank Polski poinformował o dodaniu kilku nowych funkcji w aplikacji IKO. Z poziomu apki można już między innymi złożyć dyspozycję przekazania wynagrodzenia na konto w PKO. Na razie takie rozwiązanie jest dostępne tylko w wersji na Androida.

Nowe funkcje w aplikacji IKO

Nowa funkcja nie dotyczy jedynie wynagrodzenia otrzymywanego od pracodawcy, ponieważ wspomnianą dyspozycję można złożyć także w przypadku stypendium, czy emerytury. Dzięki temu bank chce, aby jeszcze więcej klientów jako swoje główne konto wybierało właśnie rachunek posiadany w PKO BP.

Co nowego w aplikacji IKO?

W menu należy przejść do sekcji Dyspozycje i zaświadczenia oraz wybrać Dyspozycję przekazania środków z tytułu wynagrodzenia. Następnie podajemy adres e-mail i źródło dochodu (wynagrodzenie, emerytura, renta lub stypendium). Musimy też zdecydować czy to bank ma przekazać dyspozycję pracodawcy, czy chcemy to zrobić samodzielnie – a bank prześle dokument na nasz adres mailowy. Po wszystkim wystarczy podać kilka danych pracodawcy i gotowe.

To nie wszystko. W najnowszej aktualizacji PKO BP umożliwił także wygodne polecanie aplikacji. Wystarczy podać numer telefonu znajomego, a bank wyśle mu link do pobrania aplikacji – czytamy w komunikacie. Bank wprowadził także aktualizację, która pozwala użytkownikom smartfonów Xiaomi potwierdzać transakcje BLIK, czy sprawdzać statusu transakcji HCE bez konieczności zmian w ustawieniach telefonu.

PKO Bank Polski wciąż pracuje nad unowocześnianiem swojej aplikacji. Już niedługo z aplikacją IKO będzie można porozmawiać (projekt Talk to IKO), a w dalszej perspektywie IKO pozwoli nawet kupić lub sprzedać samochód.

Na koniec 2019 roku PKO BP miał już 4,2 mln aktywnych aplikacji IKO, a w 2020 roku ich liczba może zwiększyć się do 5 mln – podawał największy polski bank przy okazji prezentacji wyników finansowych za IV kwartał 2019. W sumie Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego w 2019 roku wypracowała najwyższy zysk w swojej historii. Wyniósł on 4,03 mld zł i był o blisko 8% wyższy niż przed rokiem.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

pko-bp-wprowadza-kolejne-nowe-funkcje-w-aplikacji-iko