Dane posiadacza umieszczone są na rewersie i wygrawerowane w technice laserowej odpornej na ścieranie. Z karty zniknął pasek na podpis – do potwierdzenia transakcji wykorzystywany będzie tylko numer PIN. Różnica między nową a poprzednią kartą jest nie tylko widoczna, ale też wyczuwalna – waży 18 gramów, czyli 3 razy więcej niż standardowa plastikowa – czytamy w komunikacie.

Karta kredytowa PKO Infinite w metalowej odsłonie

Z karty PKO Infinite korzysta obecnie ponad 1500 klientów. Wraz z kartą klienci otrzymują bogaty zestaw usług dodatkowych m.in. grupowe ubezpieczenie podróżne w Polsce oraz za granicą z sumą ubezpieczenia kosztów leczenia i Assistance do 30 mln zł. Ochrona NNW za granicą sięga kwoty 1 mln zł – czytamy w komunikacie PKO BP.

Klienci są również chronieni na wypadek rezygnacji czy skrócenia wyjazdu, opóźnienia samolotu lub odwołania lotu. Dodatkowo, ubezpieczenie obejmuje ochronę bagażu, sprzętu sportowego, pokrywa koszty pomocy prawnej oraz szkód wyrządzonych w wynajętym samochodzie, jachcie lub houseboacie. Karta PKO Infinite należy do pakietu usług Bankowości Prywatnej PKO. Bank oferuje go klientom dysponującym aktywami na poziomie minimum 1 mln zł.

Wcześniej metalowe karty płatnicze udostępniły między innymi takie fintechy jak bunq, czy Revolut.