Jesienią użytkownicy aplikacji PKO Banku Polskiego zyskali możliwość kupowania i obsługiwania funduszy inwestycyjnych, a także korzystania z usług Biura Maklerskiego. Teraz w IKO pojawił się także Inwestomat, który ma ułatwiać klientom inwestowanie online.

Inwestomat dostępny w aplikacji IKO

Jak działa Inwestomat od PKO BP? Za jego pomocą klient otrzymuje indywidualne rekomendacje funduszy inwestycyjnych z oferty PKO TFI. Rekomendacja wydawana jest na podstawie celu jaki wybrał użytkownik, a także wypełnionej przez niego ankiety. Oferta dopasowywana jest do preferowanej stopy zwrotu, poziomu ryzyka i czasu trwaniu inwestycji.

Jednostki rekomendowanych funduszy inwestycyjnych można nabyć bezpośrednio poprzez Inwestomat. Przy czym minimalna kwota inwestycji to 100 złotych. W nowej usłudze dostępny jest także podgląd dokonanych inwestycji oraz możliwość dodawania kolejnych celów.

Moduł o nazwie PKO Inwestomat można znaleźć w aplikacji IKO klikając w zakładkę „Moje produkty”, następnie w „Inwestowanie” i na końcu wybierając kategorię „Fundusze inwestycyjne”.

Od niedawna w aplikacji IKO dostępny jest także mobilny kantor dla firm iPKO Dealer. Aby wymienić w nim walutę, firma nie potrzebuje oddzielnego konta walutowego, ani dodatkowych loginów i haseł. Jedną z ostatnich nowości w aplikacji PKO BP jest także możliwość zakupu e-biletów autostradowych e-Toll.