Partner serwisu Visa dla biznesu

Rusza nowa platforma wspierająca sprzedaż w małych sklepach

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 7 stycznia 2020, 15:19 Aktualizacja: 7 stycznia 2020, 15:20

Firma Comp, jeden z największych producentów urządzeń fiskalnych w Polsce, wprowadza nową usługę. Chodzi o Promo+, dzięki któremu małe sklepy mogą organizować promocje na sprzedawane przez siebie produkty.

Rusza nowa platforma wspierająca sprzedaż w małych sklepach. Fot. Bartosz Jankowski x Newspix.pl

Jest to usługa dostępna w technologii M/platform, która integruje narzędzia wspierające pracę sklepów detalicznych. W ramach M/platform każdy detalista otrzymuje dostęp do aplikacji, które umożliwiają mu stałe poszerzanie oferty handlowej w oparciu o możliwości kas fiskalnych. Co najważniejsze, praktycznie każdy sklep w Polsce może dołączyć do programu i czerpać z niego korzyści niezależnie od swojego rozmiaru czy lokalizacji. Małe sklepy w Polsce nadal odpowiadają za ponad jedną trzecią całego rynku detalicznego – czytamy w komunikacie.

Grupa Comp uruchamia usługę Promo+

Jak to działa? Producent przesyła przez M/platform pakiet promocji na swoje towary do sklepu. Właściciel punktu handlowego decyduje, które chce aktywować, znając mechanizm promocyjny, cenę sprzedaży dla konsumenta oraz oferowaną przez producenta kwotę refundacji za każde użycie promocji. Informacja o aktywacji promocji trafia z systemu bezpośrednio do urządzeń fiskalnych w sklepie.

Dostępne są najskuteczniejsze nowoczesne mechanizmy promocyjne – PromoSztuki, Happy Hours, a także tradycyjne obniżki cenowe. Sklep może przyłączyć się do wybranej przez siebie promocji, a producent wie, kiedy sprzedano jego towar w jej ramach. Samo rozliczenie jest bardzo szybkie, w cyklach tygodniowych.

Usługa Promo+ umożliwia producentom tworzenie promocji na swoje towary i bezpośrednie dedykowanie ich do tradycyjnych punktów handlowych. Zaawansowana analityka umożliwia dopasowanie warunków promocji do wymagań poszczególnych sklepów. Warunki każdej promocji są akceptowane przez detalistę, co pozwala mu na zachowanie swobody kształtowania oferty.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

platforma-wspierajaca-sprzedaz-malych-sklepach-promo-comp