Z usług PayPo w Polsce ma korzystać już ponad 600 tys. konsumentów, a liczba transakcji, które zrealizowali sięga 8 milionów. To kolejne duże partnerstwo PayU na rynku BNPL – wcześniej udostępniono płatności odroczone Twisto.

PayU udostępnia odroczone płatności od PayPo

Rozwiązania PayPo są już dostępne w systemie PayU w ramach platformy płatności odroczonych “Płacę Później”. Sklepy internetowe korzystające z usług PayU mogą więc oferować swoim klientom opcję odroczonej płatności.

– Ta integracja przyczyni się do tego, że w zasięgu naszych usług znajdzie się ponad połowa polskiego e-commerce. Pod koniec maja tego roku w Polsce zarejestrowanych było 50 tys. sklepów online. Współpraca z PayU, a także nasze wcześniejsze integracje powodują, że płatności odroczone PayPo są już łatwo dostępne dla ponad 25 tys. internetowych sprzedawców – mówi Radosław Nawrocki, prezes i założyciel PayPo.

W komunikacie czytamy, że w każdym tygodniu średnio 50 nowych podmiotów zaczyna oferować płatności odroczone z PayPo swoim klientom. Partnerami fintechu są takie marki jak CCC, eObuwie, Reserved, Top Secret czy Vistula. Firma współpracuje też z polskimi platformami sklepowymi w postaci Shoper i IdoSell.

Kilka tygodni temu PayPo zapowiedziało udostępnienie bezpłatnych rat „Podziel na 3”. Usługa miała pojawić się w pierwszych sklepach już na początku grudnia. Pierwszą ratę klient opłaci dopiero za 30 dni od zakupu – na spłatę kolejnych ma odpowiednio 60 i 90 dni.