– Płatności online czeka na pewno świetlana przyszłość. Istotnym elementem jest bezpieczeństwo, wygoda i szybkość transakcji. Klienci przyzwyczajają się do procesu zakupowego, który zajmuje zaledwie kilka kliknięć i do tego, że sama transakcja dzieje się w tle. Według naszego najnowszego Retail Report 44% Polaków twierdzi, że nie wróci do płacenia gotówką w sklepach. Płatności bezgotówkowe i płatności online szybkie i bezpieczne to na pewno przyszłość – mówi Jakub Czerwiński, VP Sales CEE w Adyen.

Co można jeszcze zrobić w płatnościach online?

– Pandemia na pewno przyśpieszyła rozwój płatności online w Polsce. Wielu sprzedawców dostępnych w różnych kanałach na pewno rekompensowała sobie braki sprzedaży w punktach fizycznych tym, że odpalili w odpowiednim momencie swoje aplikacje mobilne, strony internetowe, czy po prostu udoskonalili całe doświadczenie klienta online. Niesie to za sobą coraz większe poczucie bezpieczeństwa robienia zakupów w sieci – dodaje.

Zdaniem Jakuba Czerwińskiego rola sklepów fizycznych zacznie się z czasem zmieniać. Być może zaczniemy coraz więcej rzeczy zamawiać online, a odbierać je w stacjonarnych placówkach? Oczywiście przełoży się to na coraz większą popularność zakupów online.

Całą rozmowę z Jakubem Czerwińskim można obejrzeć i przesłuchać poniżej. Zachęcamy także do zapoznania się z relacją z Fintech Brunch #4. Znajdziecie tam podsumowanie wszystkich wystąpień.