Partner serwisu Visa dla biznesu

Płatności za autostrady doliczysz do rachunku Play

Fintek
Fintek
#Fintech#Telekomunikacja
Opublikowano: 12 marca 2020, 10:19 Aktualizacja: 12 marca 2020, 11:32

Sieć Play wprowadza możliwość doliczenia do rachunku telefonicznego opłat za przejazdy autostradą, dokonanych za pomocą Autopay. To pierwsze tego typu wdrożenie w Europie, a drugie na świecie. Podobne rozwiązanie w formie pilotażu ma być dostępne wyłącznie w USA.

Płatności za autostrady doliczysz do rachunku Play

Abonenci sieci Play, którzy zarejestrują się w usłudze Autopay, mogą jako źródło płatności podać swój numer telefonu. Dzięki temu mają możliwość zapłacenia za przejazdy autostradą razem z rachunkiem za telefon. Płatności za autostrady są doliczane do faktury bezpośrednio po każdym zakończonym przejeździe. Co ważne, Play nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z tej metody płatności. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla osób korzystających z usług abonamentowych Play.

Nowa usługa od Play i Autopay

Autopay to system automatycznych płatności za przejazdy na autostradach (a właściwie ich odcinkach) A1 i A4. Dzięki temu kierowca może przejechać przez punkty poboru opłat – tzw. bramki – praktycznie bez zatrzymywania. Wystarczy pobrać aplikację lub założyć konto na stronie Autopay.pl, podając markę, numer rejestracyjny samochodu oraz źródło płatności.

Na koniec stycznia bieżącego roku Autopay pochwaliło się wynikami, a z systemu korzystało już ponad 200 tys. kierowców.  Z Autopay można także korzystać z poziomu aplikacji Banku Millennium. Docelowo takie rozwiązanie ma pojawić się także w aplikacjach innych banków, a Blue Media ma prowadzić już rozmowy z zainteresowanymi podmiotami. Możliwość opłacania przejazdów autostradami w swojej apce chce udostępnić między innymi Alior Bank.

W lipcu 2019 roku Play nawiązało współpracę ze SkyCash, dzięki czemu klienci mogą opłacać bilety komunikacji miejskiej w ciężar rachunku telefonicznego. W tym przypadku korzystanie z usługi wiąże się z dodatkową opłatą – 10% wartości zakupionego biletu. Z kolei Orange Polska umożliwia doliczenie do rachunku telefonicznego opłaty za parking. Koszt takiej usługi to 4,99 zł miesięcznie.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

platnosci-za-autostrady-doliczysz-do-rachunku-play