Abonenci sieci Play, którzy zarejestrują się w usłudze Autopay, mogą jako źródło płatności podać swój numer telefonu. Dzięki temu mają możliwość zapłacenia za przejazdy autostradą razem z rachunkiem za telefon. Płatności za autostrady są doliczane do faktury bezpośrednio po każdym zakończonym przejeździe. Co ważne, Play nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za korzystanie z tej metody płatności. Oferta przeznaczona jest wyłącznie dla osób korzystających z usług abonamentowych Play.

Nowa usługa od Play i Autopay

Autopay to system automatycznych płatności za przejazdy na autostradach (a właściwie ich odcinkach) A1 i A4. Dzięki temu kierowca może przejechać przez punkty poboru opłat – tzw. bramki – praktycznie bez zatrzymywania. Wystarczy pobrać aplikację lub założyć konto na stronie Autopay.pl, podając markę, numer rejestracyjny samochodu oraz źródło płatności.

Na koniec stycznia bieżącego roku Autopay pochwaliło się wynikami, a z systemu korzystało już ponad 200 tys. kierowców.  Z Autopay można także korzystać z poziomu aplikacji Banku Millennium. Docelowo takie rozwiązanie ma pojawić się także w aplikacjach innych banków, a Blue Media ma prowadzić już rozmowy z zainteresowanymi podmiotami. Możliwość opłacania przejazdów autostradami w swojej apce chce udostępnić między innymi Alior Bank.

W lipcu 2019 roku Play nawiązało współpracę ze SkyCash, dzięki czemu klienci mogą opłacać bilety komunikacji miejskiej w ciężar rachunku telefonicznego. W tym przypadku korzystanie z usługi wiąże się z dodatkową opłatą – 10% wartości zakupionego biletu. Z kolei Orange Polska umożliwia doliczenie do rachunku telefonicznego opłaty za parking. Koszt takiej usługi to 4,99 zł miesięcznie.