PlayStation 5 coraz bliżej. Co wiemy o nowej konsoli?

Rafał Tomaszewski
Rafał Tomaszewski
Opublikowano: 21 listopada 2018, 15:37 Aktualizacja: 23 listopada 2018, 11:03

W sieci pojawiły się informacje, jakoby PlayStation 5 miało trafić do sprzedaży w 2020 roku. Nowa konsola Sony ma kosztować 500 dolarów.

Takie rewelacje na Reddicie podał użytkownik RuthenicCookie, który już wcześniej popisywał się sprawdzonymi informacjami. Dobrym przykładem może być chociażby wycofanie się Sony z targów E3 2019, o którym użytkownik informował jeszcze przed oficjalnym potwierdzeniem japońskiej firmy. Temat od razu podchwyciły światowe media i nic dziwnego – w końcu na nową generację konsol Sony czekamy od 2013 roku ( nie licząc PS4 Pro, które zadebiutowało w roku 2016).

PlayStation 5 zadebiutuje w 2020 roku. Ile będzie kosztować?

No dobrze, zatem co wiemy o nowym produkcie Japończyków? Pierwsza prezentacja PlayStation 5 ma nastąpić w połowie 2019 roku, ale jej oficjalny debiut zaplanowany jest na PlayStation Experience 2019, które najprawdopodobniej odbędzie się w grudniu. Do sprzedaży PS5 trafi w 2020 roku – zgodnie z informacjami zagranicznych serwisów może to być marzec albo listopad. Mamy nadzieję, że bliższa prawdy jest ta pierwsza opcja, chociaż patrząc na debiut konsol poprzedniej generacji – PS4 i PS3, to obie trafiały do sprzedaży w listopadzie. Chociaż w przypadku PS3 na rynku europejskim sprzęt zadebiutował w marcu, ale następnego roku.

Według informacji podawanych przez RuthenicCookie PlayStation 5 ma działać na ośmiordzeniowym rdzeniowym procesorze Ryzen, a gry będą działały w 4K/fps. To na pewno dobra informacja, ponieważ obecne konsole raczej nie są zbyt wydajne, a obsługa wysokiej rozdzielczości wciąż nie jest standardem. Sony ma także pracować nad nowymi goglami VR, których debiut zaplanowano wspólnie z PS5.

Nowymi grami na PlayStation 5 mają być „The Last of Us 2”, „Death Stranding” i „Ghost of Tsushima”. Tytuły będą dostępne także na PS4. Oczywiście na razie to tylko przecieki, ale niewykluczone, że potwierdzi się nawet 100% z nich. Pozostają natomiast pewne wątpliwości co do ceny – czy będzie taka sama w USA, jak i w Europie? W przypadku PS4 cena była podobna – odpowiednio 399 USD i 399 euro. Dawało to około 1600 PLN po ówczesnym kursie. Tym razem będzie drożej – jeżeli w Europie PlayStation 5 będzie kosztowało 500 euro, to w Polsce trzeba będzie za nie zapłacić około 2100 złotych. Jest to zapewne cena netto, więc możliwe, że nasz portfel obciąży jeszcze podatek VAT i cło.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

playstation-5-coraz-blizej-co-wiemy-o-nowej-konsoli