Partner serwisu Visa dla biznesu

Poczta Polska wyposaży listonoszy w nowe tablety za 116 mln złotych

Fintek
Fintek
#Poczta Polska
Opublikowano: 10 stycznia 2020, 10:25 Aktualizacja: 10 stycznia 2020, 12:11

Poczta Polska zawarła umowę na dostawę 30 tys. tabletów z konsorcjum Integrated Solutions i Orange Polska. Zapewni ono urządzenia i usługi dla projektu Mobilny Listonosz przez kolejne 3 lata. Łączna wartość umowy to ponad 116 mln zł.

Poczta Polska wyposaży listonoszy w nowe tablety za 116 mln złotych

– To największe tego typu wdrożenie w Europie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dzięki nowym tabletom Poczta Polska przez kolejne trzy lata będzie mogła obsługiwać przesyłki z Elektronicznym Potwierdzeniem Odbioru. Obecnie miesięcznie  doręczamy ok. ośmiu milionów takich przesyłek dla sądów, prokuratur, ale też innych instytucji i firm, które wolą nowoczesną formę potwierdzenia – mówi Grzegorz Kurdziel, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. sprzedaży.

Poczta Polska podpisała umowę na zakup tabletów

Poczta Polska będzie mogła kupić do 30 tys. tabletów Samsung Galaxy Tab Active 2 wraz z usługą transmisji danych, licencje do systemu dedykowanego do zarządzania flotą urządzeń oraz usługi napraw serwisowych. Ekran urządzenia umożliwia pracę z użyciem piórka S-Pen, w którym rysik nie wymaga odrębnego źródła zasilania. Wszystkie funkcje, związane z rejestrowaniem cech biometrycznych podpisów, rejestrowane są przez ekran tabletu, co jest dużym udogodnieniem w pracy pocztowców.

Tablety trafią do placówek pocztowych w czterech transzach. Pierwsza pula urządzeń zostanie przekazana do końca stycznia 2020 r., wymiana ponad 20 tys. urządzeń potrwa około 3 miesiące.

Główna różnica pomiędzy papierową formą doręczania przesyłek, a procesem elektronicznym polega na zastąpieniu tradycyjnego potwierdzenia odbioru – powiadomieniem elektronicznym. Klienci korzystający z usługi Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru otrzymują informację o doręczeniu przesyłki w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie umożliwia przekazanie  klientowi pełnej informacji o terminie odebrania przesyłki, a także przekazanie obrazu złożonego podpisu wraz z cechami biometrycznymi.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

poczta-polska-wyposazy-listonoszy-w-nowe-tablety-za-116-mln-zlotych