Partner serwisuVisa dla biznesu

Poczta Polska


Poczta Polska to największy operator pocztowy w Polsce. Jest również największym pracodawcą zatrudniającym ponad 80 tysięcy ludzi w całym kraju. Poczta Polska to instytucja z rozbudowaną siecią oddziałów, która w ostatnich latach wprowadziła szereg zmian technologicznych m.in. wprowadzono możliwość płatności bezgotówkowych. W dobie rozwoju sektora e-commerce, Poczta Polska jest jednym z ważniejszych dostawców infrastruktury do przesyłu i odbioru paczek.
Usługa e-Doręczeń rusza już 5 października
June 28, 2021, 11:58 AM

Poczta Polska wyjaśnia, że usługa ma być darmowa dla wszystkich obywateli, ale przepisy przewidują opłaty ze strony instytucji publicznych, uczestniczących w systemie.

Poczta Polska z ofertą dla Ukraińców. Szybkie przelewy i nie tylko
August 3, 2018, 9:46 AM

Poczta Polska oferuje usługi obywatelom Ukrainy, którzy stanowią największą grupę cudzoziemców przebywających w Polsce. W placówkach pocztowych można nadać Paczkę Ukraina Plus oraz szybkie przekazy pieniężne poza granice Polski.

Zarobki na Poczcie Polskiej to skandal. Kiepska jakość usług kurierskich wstrzymuje rozwój e-commerce
July 30, 2018, 4:15 PM

Na Poczcie Polskiej pracuje ponad 80 tysięcy osób. Jest to największy pracodawca w Polsce. Z danych Poczty Polskiej wynika, że przeciętna płaca pracownika eksploatacyjnego wynosi 3,6 tys. zł brutto (2,6 tys. zł netto). Z lektury komentarzy w sieci wynika, że listonosze zarabiają średnio ok. 2,5-2,8 tys. zł brutto miesięcznie.

Profil Zaufany będzie można potwierdzić w każdej placówce Poczty Polskiej
February 16, 2018, 12:17 PM

Poczta Polska umożliwia zakładanie Profilu Zaufanego przez platformę Envelo - i potwierdzanie w placówkach na terenie całego kraju. Z usługi mogą skorzystać mieszkańcy miejscowości w których nie ma innych instytucji oferujących kontakt z administracją państwową.

Pierwsze wdrożenie paczkomatów od Poczty Polskiej
January 12, 2018, 11:57 AM

Na warszawskim Żoliborzu pojawiły się pierwsze paczkomaty od Poczty Polskiej - obsługiwane przez firmę Pakomatic. W celu odebrania lub nadania przesyłki nie trzeba nawet opuszczać swojego osiedla i klatki. Pakomatic to firma, która została wyróżniona w programie „GammaRebels powered by Poczta Polska”. O nawiązaniu współpracy PP informowała już w sierpniu zeszłego roku.