Najważniejsze zmiany w całym cenniku:

  • podniesienie prowizji za odnowienie kredytu odnawialnego,
  • zwiększenie niektórych opłat dotyczące kart debetowych oraz kredytowych,
  • wprowadzenie prowizji 4% za wszystkie transakcje kartami (do konta i kredytowymi): w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich,
  • wzrost opłat za wpłaty i wypłaty gotówki w placówkach.

mBank tłumaczy podwyżki między innymi obniżkami stóp procentowych.

Podwyżki w mBanku. Co dokładnie się zmieni?

Przykładowo opłata za kartę do eKonta standard zostanie podniesiona z 7 zł do 10 PLN miesięcznie. Opłaty można uniknąć, ale konieczne będzie wykonanie transakcji na łączną kwotą 350 zł oraz chociaż jedno logowanie do aplikacji mobilnej. Transakcje można wykonać zarówno kartą debetową do konta, jak i kredytową. Jeśli spełnimy warunek, który dotyczy płatności kartą, ale nie zalogujemy się do aplikacji, opłata wyniesie 3 zł.

Zmieni się także warunek zwolnienia z opłaty za kartę (główną lub dodatkową) do eKonta osobistego. Teraz w celu uniknięcia opłaty trzeba będzie wykonać transakcje dowolną kartą (debetową lub kredytową) o wartości minimum 350 zł. Dodatkowo mBank podniesie do 9 zł opłatę miesięczną za usługę „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”.

To nie wszystko. Zwiększy się również prowizja za wpłatę gotówki we wpłatomatach Euronetu do 0,5%, min. 5 zł. Jak można uniknąć opłaty? Trzeba po prostu wpłacić pieniądze w jednym z ponad 1 tys. wpłatomatów mBanku, Planet Cash lub Cashline w Polsce. mBank wprowadził także prowizję 4% za wszystkie transakcje kartami: w loteriach i totalizatorach, w kasynach (również internetowych), salonach gier, zakładach bukmacherskich.

Wszystkie powyższe zmiany wejdą w życie od 1 marca 2021 roku. Resztę zapowiadanych podwyżek w mBanku można sprawdzić pod tym linkiem.

mBank wprowadzi agregator rachunków

Na osłodę mBank zapowiedział jednak udostępnienie agregatora rachunków, dzięki czemu w serwisie mBanku będzie można podejrzeć stan swojego konta w innych instytucjach. Kiedy pojawi się takie rozwiązanie? Na razie nie sprecyzowano daty wdrożenia, ale ma to nastąpić już wkrótce.

Tym samym mBank dołączy do dość pokaźnego grona banków, które oferują rozwiązania z zakresu otwartej bankowości. Jako ostatni agregator rachunków i inicjowanie przelewów z kont w innych bankach wprowadził Bank Pekao.

/RT