– Mamy już 5 mln zeznań złożonych poprzez Twój e-PIT. W ubiegłym roku zbliżona ilość pojawiła się na naszym liczniku dopiero 30 kwietnia. W tym roku podatnicy jeszcze chętniej korzystają z e-usług Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. Dużym zainteresowaniem cieszy się cały portal e-Urząd Skarbowy, do którego logowano się już 23,5 mln razy – mówi minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Nowy rekord usługi Twój e-PIT

W 2021 r. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała, na podstawie posiadanych przez siebie danych, ponad 23 mln zeznań rocznych za 2020 rok.  W przygotowanym przez KAS zeznaniu są uwzględnione dane podatnika, w tym rachunek bankowy zgłoszony do urzędu skarbowego do zwrotu nadpłaty (o ile z zeznania wynika nadpłata),  informacje od płatników, na podstawie których przygotowane zostało zeznanie, ulga na dzieci i zwolnienia z PIT dla osób do 26. roku życia.

Podatnicy korzystający z usługi złożyli już 4,6 mln deklaracji PIT-37. Rozliczenie roczne PIT-36 (w przeciwieństwie do rozliczenia PIT-37 i PIT-38), nie zostanie automatycznie zaakceptowane z upływem 30 kwietnia 2021 r. Należy pamiętać, aby sprawdzić i uzupełnić to rozliczenie, a następnie je zaakceptować i pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Podatnicy, którzy złożą swoje zeznanie roczne w formie elektronicznej poprzez usługę Twój e-PIT lub system e-Deklaracje mogą liczyć na szybszy zwrot nadpłaty podatku. Urząd ma na to maksymalnie 45 dni. W przypadku zeznań złożonych papierowo termin ten wynosi trzy miesiące.