Partner serwisu Visa dla biznesu

Polacy są coraz bardziej zainteresowani fintechem [VIDEO]

Fintek
Fintek
#Fintech
Opublikowano: 21 listopada 2019, 15:35 Aktualizacja: 21 listopada 2019, 15:35

– Zainteresowanie fintechem rośnie. Jest dużo większe niż gdy zaczynaliśmy. Jeśli chodzi o popularyzację tematu, to skupiamy się nie tylko na profesjonalistach, ale także wyjaśniamy skomplikowane zagadnienia początkującym czytelnikom – na przykład dlaczego wprowadzono nowe zasady autoryzacji. Przeciętny Kowalski nie interesuje się fintechem na co dzień, ale bez wątpienia korzysta z usług fintech – tak Fintech Brunch #3 podsumowywał Łukasz Piechowiak, redaktor naczelny Fintek.pl.

Łukasz Piechowiak, Fintek.pl

Łukasz Piechowiak otworzył Fintech Brunch #3 i w krótkim podsumowaniu przedstawił, jak Polacy widzą sektor fintech. Sprawa wydaje się skomplikowana, bo gdy zapytamy przeciętnego Kowalskiego o to, czy chciałby skorzystać z usług firmy fintech to ¾ odpowie, że jednak wolałoby bank.

Polacy korzystają z fintechów, ale nawet o tym nie wiedzą

Jeśli jednak zapytamy tą samą osobę, czy chciałaby skorzystać z aplikacji do kupowania biletów komunikacyjnych i płatności za parkowanie, to proporcje będą odwrócone. – Większość z nas nawet nie orientuje się, że korzysta z fintechów – mówił redaktor naczelny Fintek.pl podczas Fintech Brunch #3.

Tak naprawdę zdecydowana większość Polaków miała do czynienia z fintechem, albo korzysta z niego na co dzień. Płacisz BLIKIEM w Internecie? Wykonujesz przelewy na telefon? Kupujesz bilety komunikacji miejskiej w aplikacji? Zamawiasz taksówkę z poziomu apki? Jeśli tak, to korzystasz z rozwiązań fintechowych.

– 14 prezentacji to spore wyzwanie, ale udało nam się tak ułożyć program, by był interesujący dla każdego fintechu i przede wszystkim dla osób, które te fintechy tworzą. Bieżące tematy prawne, wyzwania technologiczne, bezpieczeństwo i praktyczne wskazówki w przyjemnej i otwartej formule. Fintech Brunch ma być taki jak serwis Fintek.pl, czyli nowoczesny i pomocny dla fintechów – komentuje Łukasz Piechowiak, redaktor naczelny Fintek.pl.

Pełna relacja z Fintech Brunch #3 dostępna jest tutaj.


Tekst chroniony prawem autorskim. Każdorazowe kopiowanie wymaga zgody redakcji.

Pokaż komentarze (0)

polacy-sa-coraz-bardziej-zainteresowani-fintechem-video